Výlet do Staré Boleslavi a Brandýsa nad Labem

0

Ve středu 10. května jsme s naším „Senklubem“ vyjeli na výlet do míst počátků českého státu a s tradicí křesťanské víry – Staré Boleslavi, což hlavně představují tři kostely. Prohlídku jsme začali za výkladu průvodců v malém románském kostele sv. Klimenta se zachovanými freskami z 12.století. V těsné blízkosti se nachází románský kostel sv. Václava a od příjemného průvodce jsme si vyslechli velmi poutavá vyprávění z historie českého národa včetně legendy o smrti sv. Václava.
O kousek dál se nachází poutní chrám Nanebevzetí Panny Marie, kde jsme se dozvěděli plno zajímavostí, prohlédli si během výkladu výzdobu chrámu, zašli do krypty a klenotnice, ale hlavně jsme si prohlédli Palladium země české – kovový reliéf Madony-Panny Marie, a vyslechli si legendu, která je s Palladiem spojená.
Pak následoval dobrý oběd a po něm přejezd po mostě přes Labe na zámek do Brandýsa nad Labem. Průvodce zámku nám vtipně a příjemně prezentoval všechny zajímavosti.
Po pauze na kafíčko jsme se v půl páté odpoledne vydali na zpáteční cestu. Výlet byl moc fajn, přispělo k tomu pěkné počasí, výborná organizace našich Marušek, a dobrá parta. Zkrátka vše na jedničku.
Sepsaly: Irena Sluková a Božena Vacková

 

Komentáře nejsou povoleny.

Kompletní program, promo akce, soutěže, novinky
a zajímavosti z Kulturního centra Kamenice.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

Špatně vyplněný e-mail, zkuste to znovu.

Souhlasím se zasíláním newsletteru KC Kamenice. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat a zasílání zrušit přímo v newsletteru. Kompletní pravidla GDPR na kckamenice.cz.