Čtečky

Čtečky elektronických knih

Kamenická knihovna nabízí nově svým čtenářům vypůjčení čteček elektronických knih. K dispozici jsou 2 čtečky značky Onyx Boox Poke 3, zaručující vysokou kvalitu čtení i kompatibilitu s výpůjčkami e-knih.

Čtecí vlastnosti:

Čtečka má vysoce výkonné čtecí funkce a zaujme 6″ antireflexním E Ink displejem, který zaručuje dostatečný kontrast i ostrost stránek. Na něm se v 32stupňových odstínech šedi a antireflexním sklem bude zobrazovat text jako na skutečném papíře. Navíc můžete přizpůsobit velikost písma a formát stránky dle vašich individuálních požadavků. Nastavitelná teplota podsvícení šetří váš zrak. Plynulým přepínáním mezi teplým a studeným světlem čtěte během dne a noci bez omezení.

Klíčové vlastnosti:

Čtečka má vylepšený hardware s výkonným osmijádrovým procesorem, který poskytuje svižnější běh systému a plynulejší ovládání. Díky bezdrátovému WIFI a Bluetooth připojení je přenos souborů do čtečky mnohem rychlejší a umožňuje připojit reproduktor nebo bezdrátová sluchátka pro poslech audio knih. Baterie disponuje kapacitou 1 500 mAh, zařízení tak lze v pohotovostním režimu používat až 4 týdny bez nutnosti nabíjení. S operačním systémem Android 9 nabízí podporu aplikací třetích stran.

Komfortní užívání:

Díky kompaktnímu tenkému designu a nízké hmotnosti pouhých 150 g dokonale padne do ruky a velmi snadno ji schováte do příruční tašky nebo i větší kapsy.

Pojme tisíce knih v mnoha formátech:

Vnitřní paměť je ohromných 32 GB nabízí dostatek prostoru pro nekonečný seznam knih. Podporuje formáty dokumentů: PDF (přepracovatelné), PPT, EPUB, TXT, DJVU, HTML, RTF, FB2, DOC, MOBI, CHM a další, jako formáty obrázků: PNG, JPG, TIFF, BMP.

Populární audioknihy

Čtečka podporuje zvukové formáty WAV a mp3, zajistí vám tak kvalitní poslech audioknih. Vaší oblíbené knížky se tak nemusíte vzdávat ani při úklidu nebo popojíždění v koloně.

Uživatelská příručka:  Pdf (v boční záložce)

Pravidla půjčování čteček elektronických knih:

Půjčování:

 • Elektronické čtečky Onyx Boox Poke 3 jsou zaevidovány v Knihovně Kamenice
 • Čtečky elektronických knih jsou určeny k absenčnímu půjčování. Jsou vydávány a vracejí se u výpůjčního pultu Knihovny Kamenice.
 • Čtečky si mohou absenčně půjčovat pouze čtenáři od 18 let, kteří jsou v knihovně zaregistrováni minimálně 1 rok a nemají vůči knihovně žádné nevyrovnané závazky. Čtenář je povinen při půjčování i vrácení čtečky prokázat svoji totožnost platným občanským průkazem a platnou registraci v knihovně.
 • Knihovna vyžaduje po čtenáři za absenční výpůjčku čtečky složení peněžité kauce v hotovosti ve výši 1 000 Kč, která mu bude vrácená při odevzdání čtečky a při dodržení všech pravidel používání čteček elektronických knih.
 • Výpůjčka čtečky se realizuje na základě smlouvy mezi čtenářem a Knihovnou Kamenice, ve které jsou stanoveny veškeré podmínky.
 • Výpůjčka čtečky je realizována prostřednictvím automatizovaného knihovnického systému.
 • Výpůjční lhůta při půjčování čteček je 31 kalendářních dnů bez možnosti prodloužení. 
 • Najednou je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly (viz záložka e-knihy).
 • Poplatek z prodlení vrácení čtečky činí 5 Kč za každý započatý den prodlení. Knihovna je oprávněna pro vybírání tohoto poplatku využít i složené kauce.
 • Čtečka je půjčována pouze s elektronickými knihami, jejichž obsah představuje volné dílo z hlediska autorských práv.
 • Čtenář není oprávněn elektronické knihy ze čtečky mazat ani přidávat. Za neoprávněné využití autorsky chráněného díla odpovídá Čtenář.
 • Čtenář je povinen čtečku vrátit s identickým obsahem elektronických knih jako při převzetí.
 • Čtenář nesmí měnit nastavení čtečky. Zejména je nepřípustné odebírat, přidávat či aktualizovat softwarové vybavení čtečky.
 • Čtečka je půjčována včetně příslušenství (krabice, pouzdro, čtečka Onyx Boox Poke 3, kabel USB – C, úvodní příručka, záruční list)
 • Čtenář je povinen dbát na to, aby nedošlo k poškození, ztrátě či odcizení čtečky.
 • Čtenář není oprávněn dále půjčovat čtečku třetím osobám.

Vrácení:

 • Čtenář je povinen vrátit čtečku včetně uvedeného příslušenství s nabitou baterií a s vymazanými poznámkami, aby bylo možné zkontrolovat její technický stav. Není-li tomu tak, musí Čtenář počkat, až ji obsluha knihovny zprovozní a zkontroluje její funkčnost.
 • V případě poškození čtečky nebo jejího příslušenství je čtenář povinen zaplatit opravu, popř. dokoupit chybějící komponenty. K úhradě škody může knihovna využít kauce složené při půjčení čtečky. Pokud čtenář poškodí čtečku tak, že ji nebude možné dále používat nebo ji vůbec nevrátí, zaplatí její pořizovací cenu včetně příslušenství.
 • Při vrácení čtečky obdrží čtenář Předávací protokol o vrácení a zároveň je mu z čtenářského konta odepsaná vratná kauce.

 

NEVÍTE JAK ZACHÁZET S PŮJČENOU ČTEČKOU? MOŽNÁ VÁM POMŮŽE UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games

Kompletní program, promo akce, soutěže,
novinky a zajímavosti
z Kulturního centra Kamenice a knihovny.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

KC Kamenice will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.