E-knihy

plakát eknihy

E-knihy

Za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci s portálem palmknihy.cz připravila kamenická knihovna pro své čtenáře novou službu, půjčování e-knih. Díky této službě mají čtenáři přístup k nejnovějším titulům ze současné produkce českých nakladatelů a titulům, které knihovna nemá v tištěné podobě.

Propojením online katalogu knihovny s katalogem Palmknihy.cz mají čtenáři k vypůjčení 9 957 titulů e-knih od 250 nakladatelů, včetně novinek a bestsellerů.

Z pohodlí domova si tak můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem vrácení.

Základní informace o půjčování e-knih:

 • E-knihy si můžete půjčit prostřednictvím online katalogu Knihovny Kamenice na stránkách www.kckamenice.cz
 • Služba je poskytována zdarma a pouze registrovaným čtenářům s platnou registrací v rámci ročního čtenářského poplatku
 • Délka výpůjčky je 31 kalendářních dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky smaže, výpůjční lhůtu není možné zkrátit ani prodloužit. Nevztahuje se na ni proto pokuta z prodlení, 32. den se e- kniha sama vymaže z aplikace
 • Najednou je možné vypůjčit maximálně 2 tituly
 • Stejnou e-knihu si může vypůjčit více čtenářů současně
 • Přehled e-knih dostupných k vypůjčení naleznete v našem online katalogu
 • E-knihy pro eVýpůjčky poskytuje web palmknihy.cz, jejich množství a výběr knihovna nemůže ovlivnit.
 • Knihovna nezodpovídá za obsah, který si čtenář stáhne

Postup pro čtenáře:

Jak se zapojit do eVýpůjček:

 1. Zaregistrujte se v knihovně
 2. Zaregistrujte se na stránkách palmknihy.cz (se stejnou e-mailovou adresou, kterou máte uvedenou v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.
 3. Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS ( verze 8.4 a vyšší)

Jak si vypůjčit e-knihu:

 1. Přihlaste se do on-line katalogu knihovny
 2. U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se zobrazí oznámení o úspěšném provedení eVýpůjčky. Na emailovou adresu vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce

Jak otevřít e-knihu:

 1. Otevřete aplikaci eReading. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude z počátku prázdná.
 2. V horním menu zvolte sekci „ONLINE“ a vyplňte vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu palmknihy.cz
 3. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce „Online“ do „Místní“. Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.

Jak si vypůjčit další e-knihu:

Po registraci a stažení aplikace se jen stačí přihlásit do on-line katalogu knihovny, vypůjčit požadovanou e-knihu a otevřít si aplikaci. Vypůjčení již zabere jen pár vteřin a pár kliknutí.  To platí i pro případ, kdy je čtenář registrovaný v knihově i na Palmknihách již delší dobu.

Na jaké zařízení lze aplikaci nainstalovat:

Aplikace je možné nainstalovat zdarma na iPhone, iPad z App Store nebo telefony, tablety a čtečky s operačními systémy Android (verze 4.1 a vyšší) a App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

Možnost nahlédnout do e-knihy před vypůjčením:

Ke každému titulu dodávají Palmknihy ukázku knihy o délce 10%, kterou si čtenář(ka) může stáhnout z detailu knihy v on-line katalogu. Tuto ukázku lze číst na jakémkoli zařízení.

Technická podpora:

Pokud se nejedná o vaši první eVýpůjčku, kde by mohla být příčinou problému jen špatně nahlášená e-mailová adresa, můžete se v případě potíží týkajících se problému se zařízením, aplikací, konkrétní e-knihou nebo chybějící eVýpůjčkou, na které nebudete znát odpověď, obrátit s dotazy na zákaznickou podporu Palmknihy.cz. Ověří, zda vznikl problém u nich, ve vašem postupu či na straně on-line katalogu.

Zákaznická podpora pro čtenáře:

e-mail: knihovny@palmknihy.cz

tel.: +420 731 159 973