E-knihy

 

2022_PK_B2B-nova_verze_aplikace-1600_CZ

E-knihy

Za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci s portálem palmknihy.cz připravila kamenická knihovna pro své čtenáře službu půjčování e-knih. Díky ní mají čtenáři přístup k nejnovějším titulům ze současné produkce českých nakladatelů, které knihovna nemá v tištěné podobě.

Propojením online katalogu knihovny s katalogem Palmknihy.cz mají čtenáři k vypůjčení 580 titulů e-knih, včetně novinek a bestsellerů. Z pohodlí domova si tak můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny.

Základní informace o půjčování e-knih:

 • E-knihy si můžete půjčit prostřednictvím online katalogu Knihovny Kamenice na stránkách www.kckamenice.cz
 • Služba je poskytována zdarma a pouze registrovaným čtenářům s platnou registrací v rámci ročního čtenářského poplatku
 • Délka výpůjčky je 31 kalendářních dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky smaže, výpůjční lhůtu není možné zkrátit ani prodloužit. Nevztahuje se na ni proto pokuta z prodlení, 32. den se e- kniha sama vymaže z aplikace
 • Najednou je možné vypůjčit maximálně 2 tituly
 • Stejnou e-knihu si může vypůjčit více čtenářů současně
 • Přehled e-knih dostupných k vypůjčení naleznete v našem online katalogu
 • E-knihy pro eVýpůjčky poskytuje web palmknihy.cz, jejich množství a výběr knihovna nemůže ovlivnit.
 • Knihovna nezodpovídá za obsah, který si čtenář stáhne

Postup pro čtenáře (platný od 19. 12. 2022):

Jak začít:

 1. Zaregistrujte se v naší knihovně.
 2. Na Google Play nebo přes App store si zdarma stáhněte aplikaci Palmknihy pro telefony, tablety a čtečky se systémem Android nebo iOS.
 3. V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně. Případně oznamte jinou mailovou adresu knihovně.
 4. Kdy není potřeba se znovu registrovat?  Když se uživatelé přihlásí do nové aplikace, naleznou tam stejné e-knihy jako dříve v aplikaci eReading.  Přihlašovací údaje zůstávají stejné jako v aplikaci eReading.

Jak nainstalovat novou verzi? Nová aktualizace má číslo 1.0.53 pro iOS a 1.0.55 pro Android. Získáte ji kliknutím na tlačítko “Aktualizovat” v Google Play či App Store při vyhledání aplikace Palmknihy.
S největší pravděpodobností se Vám aktualizace stáhne sama, pokud to tak máte v nastavení zařízení povolené. Jakou verzi aplikace máte, zjistíte přímo v aplikaci: Nastavení > o aplikaci > verze aplikace.

Jak si e-knihy vypůjčit:

 1. Přihlaste se do on-line katalogu knihovny.
 2. Klikněte na tlačítko „Půjčit e-knihu“ u vámi vybraného titulu. Po stisknutí tlačítka se zobrazí oznámení o úspěšném provedení eVýpůjčky. Na emailovou adresu vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Kde svou e-knihu najdete:

 1. V čtecím zařízení otevřete aplikaci Palmknihy.
 2. Vyplňte vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu palmknihy.cz
 3. Klikněte na sekci E-knihy, kde se vám zobrazí vaše vypůjčená kniha v  „Moje e-knihy“ (za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí).
 4. Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.

Možnost nahlédnout do e-knihy před vypůjčením:

Ke každému titulu dodávají Palmknihy ukázku knihy o délce 10% textu, kterou si čtenář(ka) může stáhnout z detailu knihy v on-line katalogu. Tuto ukázku lze číst na jakémkoliv zařízení.

Technická podpora:

Pokud se nejedná o vaši první eVýpůjčku, kde by mohla být příčinou problému jen špatně nahlášená e-mailová adresa, můžete se v případě potíží týkajících se problému se zařízením, aplikací, konkrétní e-knihou nebo chybějící eVýpůjčkou, na které nebudete znát odpověď, obrátit s dotazy na zákaznickou podporu Palmknihy.cz. Ověří, zda vznikl problém u nich, ve vašem postupu či na straně on-line katalogu.

Zákaznická podpora pro čtenáře:

e-mail: knihovny@palmknihy.cz

tel.: +420 731 159 973

Více o aplikaci najdete na www.palmknihy.cz/aplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games

Kompletní program, promo akce, soutěže,
novinky a zajímavosti
z Kulturního centra Kamenice a knihovny.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

KC Kamenice will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.