Procházka oborou Březka v Kostelci

0

Děkujeme za umožnění projít se 18. ledna oborou Březka. Kromě příjemné procházky zasněženou oborou jsme se i v našem věku dozvěděli hodně věcí od pana hajného. Byla to příjemně a přínosně strávená středa. Děkujeme. Sepsali Pavel a Blažena Císařovi

Rády bychom obě Marie za celý Klub seniorů 55+aktivní poděkovaly panu hajnému Ing. Liboru Beníčkovi za to, že nám věnoval svůj čas a provedl nás částí obory. Oceňujeme velmi zasvěcený
a odborný výklad s několika zastávkami na stanovištích, kde si pro nás připravil, např. lebky drobných hlodavců, paroží a rohy, kožešiny či ukázky zvuků zvířat, a který byl pro nás v mnohém objevný.
Cestou jsme v krmítkách nechali zvířatům dobrůtky. Ti, co šli ve skupině první, měli dokonce to štěstí, že běžící daňky zahlédli. Poté nás pan hajný překvapil tím, že nás zavedl do hájovny, protože jsme byli celí zmrzlí a prokřehlí. Zahřáli jsme se v útulných prostorách hájovny u hořícího krbu a pomalu roztávali. Zpovídali jsme pana hajného, který neúnavně odpovídal na naše dotazy. Je to opravdu radost, když vidíte, že jsou lidé, kteří svou práci milují a snaží se také svou lásku k přírodě předat ostatním. Nám všem tím radost skutečně udělal. Z obory jsme odcházeli s příjemnými pocity a příslibem pomoci s úklidem či výsadbou stromků.  

Obora do roku 1695 náležela statku Lojovice, později statku Štiřín. Patřívala velmi významným majitelům. Také např. rodině Ringhofferů, kteří oboru Březku roku 1870 zakoupili. Dnes ji vlastní Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.

 

 

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games

Kompletní program, promo akce, soutěže,
novinky a zajímavosti
z Kulturního centra Kamenice a knihovny.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

KC Kamenice will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.