Nezapomenutelná Jižní Morava

0

Dne 14. a 15. září jsme mohli konečně po ročním odkladu zrealizovat dvoudenní výlet na Jižní Moravu.
První zastávkou bylo Brno a dvouhodinová prohlídka těch nejzajímavějších míst s průvodkyněmi.
Poté jsme si prošli labyrint, který se nachází v podzemí pod Zelným trhem.
Autobusem jsme se přemístili do Hustopečí, do místa našeho ubytování a hlavní atrakce výletu – návštěvy vinného sklípku s večeří, ochutnávky vín a zábavy.
A zábava to byla vskutku úžasná! K poslechu i tanci nám hrála cimbálovka, která uměla zahrát jakoukoliv písničku na přání a zatančili jsme si i country a rock n roll!
Druhý den po vydatné snídani jsme přejeli do Skalního mlýna v Moravském krasu a místní silniční vláček nás dopravil přímo k Punkevní jeskyni. Součástí prohlídky jeskyně byla i plavba na lodičkách, a aby atrakcí nebylo dost, kabinkovou lanovkou jsme se vyvezli na Horní můstek s dechberoucí vyhlídkou na propast Macocha.
Odtud jsme zamířili do Křtin na oběd (a do cukrárny na kávičku a zákusek), a posledním zážitkem byla prohlídka barokního poutního kostela Jména Panny Marie, vybudovaného podle návrhu architekta Santiniho. Pan farář se nám velmi ochotně věnoval, provedl nás jak chrámem, tak kaplí sv. Anny, otevřel nám i podzemní kostnici a pro naši skupinu pustil unikátní zvonohru. Lepší zakončení našeho výletu jsme si nemohli přát!

Rády bychom poděkovaly vám všem, kdo jste se tohoto výletu zúčastnili, protože bez vašeho zájmu
a spoluvytvoření skvělé atmosféry po celou dobu výletu, bychom nikdo neměl nezapomenutelné zážitky na tuto akci!
Marie a Marie

 

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games