Brigáda v oboře Březka v Kostelci u Křížků

0

Dne 19. 4. 2023 – proběhla brigáda v oboře Březka.
Kdo z vás tu s námi nebyl, neuvěří!

Všem brigádníkům chci moc poděkovat za ohromné množství odvedené práce. To se hned tak nevidí, koukněte na fotografie! Za toto pracovní nasazení – vyklizení větví, které byly ořezány a pohozeny pod ovocnými stromy ve dvou sadech. Čekaly na naše paže, které je nakupily na veliké hromady. Mezitím někteří naši muži začali hloubit jámy pro nové stromky. Bylo vysázeno 25 ovocných stromů – jabloně, hrušně, švestky, k nim kůly a plůtky, aby nebyly poškozeny vysokou zvěří, a ještě ovázat speciální páskou z pevné tkaniny.
Některé ráno odradila zatažená obloha, ale 19 statečných přišlo na devátou hodinu do obory pomoci. Asi od deseti hodin vysvitlo slunce a svítilo až do večera. Tím se radost z díla ještě umocnila. Pro seniory bylo zajištěno občerstvení některými seniorkami – koláče, organizátorkami – káva a čaj a organizátorem p. hajným Liborem Beníčkem – klobásy připravené v udírně a nějaké to pivko k tomu.

Za sebe chci napsat toto poselství:
Jsem na vás na všechny moc pyšná. Zvlášť když vím, že při některých brigádách jsou třeba jámy pro stromy již připravené dopředu technikou. Píši to sem proto, že jsem tam s vámi nemohla být celou dobu a vidět to úsilí a elán, ale jsou vidět z fotografií. Atmosféru tak mohou sdílet i ti, kteří nemohli přijet či přijít.
Nevím, jestli tuto rubriku čtou i mladší lidé, aby věděli, že senioři nejsou jen ti, co čekají doma na důchod. V myslích starších lidí – našich seniorů – stále koluje mladý elán a chuť k životu. Pomáhají svou prací, svými zkušenostmi, náhledem i nadhledem na věci, které prožili na vlastní kůži. Vnímají, co se kolem nich děje a nejsou lhostejní.
Je za námi vidět spoustu užitečné práce i za těch 8 let Klubu seniorů 55+aktivní, kdy naši senioři pomáhají na všech možných úrovních. Naše aktivity nejsou jen o zábavě a výletech. Můj výčet by byl opravdu hodně dlouhý, určitě stojí za to podívat se do historie klubu, co vše jsme zvládli, co nového jsme se naučili, dozvěděli, předali jiným či vykonali.
Jsem na vás – na všechny členy Klubu 55+aktivní  – moc pyšná – DĚKUJI! MH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.

Kompletní program, promo akce, soutěže, novinky
a zajímavosti z Kulturního centra Kamenice.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

Špatně vyplněný e-mail, zkuste to znovu.

Souhlasím se zasíláním newsletteru KC Kamenice. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat a zasílání zrušit přímo v newsletteru. Kompletní pravidla GDPR na kckamenice.cz.