Beseda se záchranářem

0

Mohlo by se zdát, a mnohý z nás si to myslí, že přednáška záchranáře bude nuda. Senioři z Klubu seniorů v Kamenici vás ale vyvedou z omylu. Zúčastnili se totiž ve čtvrtek 27.10.2021 povídání nebo chcete-li přednášky pana Jana Bradny.
Nejen že nás odborně poučil o záchraně životů, on to ještě udělal s humorem. Všichni přítomní si totiž vyzkoušeli na panákovi, co znamená obnovit dýchání. A věřte, když se to vezme vážně, je to dřina! Ale my jsme jen neseděli a poslouchali, také jsme se dotazovali a odpovídali na otázky. Někdy správně, jindy méně správně. V druhém případě se nám dostalo patřičného vysvětlení a objasnění.
Byli jsme také ukázkou poučeni o užití defibrilátoru. Ten je mimochodem umístěn v chodbě OÚ v Kamenici. A snad právě pro tak skvělý přístup pana Bradny jsme si všichni zapamatovali základní a velmi důležité kroky k záchraně ohrožených životů. Na tom jsme se všichni shodli.
Na konci při neformálním povídání o příhodách a akcích záchranářů jsme poznali, že pan Bradna svoji náročnou a nelehkou práci dělá nejen s naprostou profesionalitou, ale především srdcem. Svoji práci má prostě rád.
Za to patří jemu i všem záchranářům velký dík.
A ještě douška: našim Maruškám / Hajduškové a Grafnetter / taky patří dík. Připravují pro nás zajímavé, poučné, ale i veselé akce.
Seniorka Jarka Janatová a troufám si napsat, že za všechny seniory.

 

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games