Nová aplikace pro e Výpůjčky včetně návodu

0

E-knihy

Za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci s portálem palmknihy.cz připravila kamenická knihovna pro své čtenáře službu půjčování e-knih. Díky ní mají čtenáři přístup k nejnovějším titulům ze současné produkce českých nakladatelů, které knihovna nemá v tištěné podobě.

Propojením online katalogu knihovny s katalogem Palmknihy.cz mají čtenáři k vypůjčení 580 titulů e-knih, včetně novinek a bestsellerů. Z pohodlí domova si tak můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny.

Základní informace o půjčování e-knih:

 • E-knihy si můžete půjčit prostřednictvím online katalogu Knihovny Kamenice na stránkách www.kckamenice.cz
 • Služba je poskytována zdarma a pouze registrovaným čtenářům s platnou registrací v rámci ročního čtenářského poplatku
 • Délka výpůjčky je 31 kalendářních dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky smaže, výpůjční lhůtu není možné zkrátit ani prodloužit. Nevztahuje se na ni proto pokuta z prodlení, 32. den se e- kniha sama vymaže z aplikace
 • Najednou je možné vypůjčit maximálně 2 tituly
 • Stejnou e-knihu si může vypůjčit více čtenářů současně
 • Přehled e-knih dostupných k vypůjčení naleznete v našem online katalogu
 • E-knihy pro eVýpůjčky poskytuje web palmknihy.cz, jejich množství a výběr knihovna nemůže ovlivnit.
 • Knihovna nezodpovídá za obsah, který si čtenář stáhne

Postup pro čtenáře (platný od 19. 12. 2022):

Jak začít:

 1. Zaregistrujte se v naší knihovně.
 2. Na Google Play nebo přes App store si zdarma stáhněte aplikaci Palmknihy pro telefony, tablety a čtečky se systémem Android nebo iOS.
 3. V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně. Případně oznamte jinou mailovou adresu knihovně.
 4. Kdy není potřeba se znovu registrovat?  Když se uživatelé přihlásí do nové aplikace, naleznou tam stejné e-knihy jako dříve v aplikaci eReading.  Přihlašovací údaje zůstávají stejné jako v aplikaci eReading.

Jak nainstalovat novou verzi?  

Nová aktualizace má číslo 1.0.53 pro iOS a 1.0.55 pro Android. Získáte ji kliknutím na tlačítko “Aktualizovat” v Google Play či App Store při vyhledání aplikace Palmknihy.  
S největší pravděpodobností se Vám aktualizace stáhne sama, pokud to tak máte v nastavení zařízení povolené. Jakou verzi aplikace máte, zjistíte přímo v aplikaci: Nastavení > o aplikaci > verze aplikace. 

Jak si e-knihy vypůjčit:

 1. Přihlaste se do on-line katalogu knihovny.
 2. Klikněte na tlačítko „Půjčit e-knihu“ u vámi vybraného titulu. Po stisknutí tlačítka se zobrazí oznámení o úspěšném provedení eVýpůjčky. Na emailovou adresu vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Kde svou e-knihu najdete:

 1. V čtecím zařízení otevřete aplikaci Palmknihy.
 2. Vyplňte vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu palmknihy.cz
 3. Klikněte na sekci E-knihy, kde se vám zobrazí vaše vypůjčená kniha v  „Moje e-knihy“ (za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí).
 4. Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.

Možnost nahlédnout do e-knihy před vypůjčením:

Ke každému titulu dodávají Palmknihy ukázku knihy o délce 10% textu, kterou si čtenář(ka) může stáhnout z detailu knihy v on-line katalogu. Tuto ukázku lze číst na jakémkoliv zařízení.

Technická podpora:

Pokud se nejedná o vaši první eVýpůjčku, kde by mohla být příčinou problému jen špatně nahlášená e-mailová adresa, můžete se v případě potíží týkajících se problému se zařízením, aplikací, konkrétní e-knihou nebo chybějící eVýpůjčkou, na které nebudete znát odpověď, obrátit s dotazy na zákaznickou podporu Palmknihy.cz. Ověří, zda vznikl problém u nich, ve vašem postupu či na straně on-line katalogu.

Zákaznická podpora pro čtenáře:

e-mail: knihovny@palmknihy.cz

tel.: +420 731 159 973

Více o aplikaci najdete na www.palmknihy.cz/aplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games