23/4 Světový den knihy a autorských práv

0

Oslava radosti a požitku s četby se blíží…

Oslavte s námi svátek knihy a přijďte si v úterý 23. dubna pro dárek. Nově registrovaní čtenáři se mohou těšit na 50% slevu na roční registraci do knihovny, prvních deset čtenářů, kteří k nám do knihovny tento den přijdou, pak na malou drobnost. Nejen pro naše čtenáře, ale i ostatní návštěvníky Kulturního centra bude v prosklených vitrínách připravena ukázka nejstarších knih z archivu kamenické knihovny (23. – 25. 4.).

23. 4. – tento dubnový den je UNESCEM vyhlášen Světovým dnem knihy a autorských práv, jako pocta knihám a jejich tvůrcům, kteří nenahraditelným způsobem podporovali sociální a kulturní pokrok lidstva. Toto datum je pro světovou literaturu symbolické, v tento den ve stejném roce 1616 zemřeli Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov a další.

Má povzbudit každého, především pak mladé lidi k tomu, aby objevili radost a požitek z četby, ale také obnovit a zvýšit respekt k těm, kteří přispěli značnou měrou k sociálnímu a kulturnímu rozvoji humanity.

Prvotní nápad slavit tento den má svůj původ ve španělské Katalanii. 23. dubna se zde oslavuje svatý Jiří a daruje se růže každému, kdo si koupí knihu. Světový den knihy a autorských práv se slaví pravidelně od roku 1995 ve více než 100 zemích světa všech kontinentů. K akcím pořádaným při této příležitosti se připojují spisovatelé, učitelé, školy, knihovny, masmédia a další veřejné a soukromé instituce.

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games