22/3 Noc s Andersenem 2024 – podívejte se na fotografie!

0

Další Noc s Andersenem v naší knihovně byla skvělá jako vždy! V báječné a veselé náladě jsme si ji celou dobu užívali! A co že jsme to všechno dělali?

Hned na začátku jsme uvítali vzácnou návštěvu, samotného pohádkáře H.CH. Andersena. Jelikož v tuto noc cestuje po celém světě, musí své návštěvy v knihovnách ohlásit. Aby to všechno stihl, pořídil si telefon s pohádkovým růžovým sluchátkem. Povídání s ním bylo vtipné a děti se hodně nasmály.

Následoval přesun do kouzelné Chaloupky v lese, kde bylo pro děti připravené loutkové divadélko s pohádkou Kocour v botách. Po návratu zpět jsme vyráběli jmenovky a při čekání na večeři zpívali a na velkém sále hráli hry v kruhu. Docela nám vyhládlo, a tak když donesli řízek s bramborem, po večeři se jenom zaprášilo.

Dále už na děti čekala bojovka. Na 18 místech měly najít čísla s písmenky a vytvořit z nich finální tajenku. Všechny je do svých hracích karet vepsaly správně – Sněhová královna. Pro následující činnost jsme vybrali něco klidnějšího – děti vytvářely obrázky pohádkových postav, nebo příběhů pro Strom Pohádkovník. Kolega Jakub jim v mezičase četl Andersenovu pohádku, kterou napsal jako první – Křesadlo. Následoval přesun ke stromu, kde si děti pověsily své obrázky a udělali jsme si společné foto.

Pak na ně čekala soutěžní hra Čtyř rohů. Děti ve vybraných skupinkách musely poskládat puzzle, které představovaly obrázek Andersena, na šňůru za kolíčky pověsit ve správném příběhovém pořadí dvě pohádky – Perníkovou chaloupku a Červenou Karkulku. Na dalších místech poslepu a pohmatem poznávat písmenka a postavit co nejvyšší věž z kostiček jedné deskové hry z knihovny. Všechny tyto úkoly byly umístěné ve čtyřech rozích :-).

Čas rychle utíkal a tak už bylo něco málo po 22.00 hodině. Děti si připravily svá spací místa v knihovně, starší si vybraly ke čtení knížky z knihovny, protože se jim ještě nechtělo spát, menší únavou z celovečerních aktivit brzy usnuly.

Ráno jsme vstávali brzy, kolem 6.30, abychom stihli vše, co nás ještě na závěr Noci s Andersenem čekalo. Po ranní hygieně snídaně a posez v kruhu, kde každý řekl co se mu na akci nejvíce líbilo a také, co by si na příští noci přál, aby bylo. Pak si postupně přicházeli vyzvedávat své ratolesti rodiče, děti při odchodu dostaly od nás na památku pamětní listy a v taštičkách pár drobností, mezi jinými také oblíbené dětské komiksy.

Na fotky z letošní noci se můžete podívat kliknutím na odkaz níže:

https://www.rajce.idnes.cz/kckkamenice/album/noc-s-andersenem-2024

A už se těšíme na příští Noc s Andersenem a všechny milé nocležníky!

——————————————————————————————————

Noc s Andersenem 2024

začátek: pátek 22. 3. 2024, 17:00 hod.
konec: sobota 23. 3. 2024, 9:00 hod
místo konání: knihovna KC Kamenice
poplatek: 250 Kč (večeře, snídaně, nápoje)

Mají Vaše děti rády knížky a tajemství? Pokud ano, zveme je na dobrodružné nocování v kamenické knihovně, kde se její prostory změní v pohádkové světy plné dobrodružství, fantastiky, her a zábavy. Na nocležníky čeká bohatý program, chybět nebude čtení pohádek, soutěže, bojovky, spousta zábavy a samozřejmě i drobné odměny.

Na akci je nutná registrace, počet dětí je omezen na 30 účastníků.

Přihlášku (s podrobnými pokyny) si můžete stáhnout a vytisknout zde nebo je Vám k dispozici v knihovně. Po vyplnění ji odevzdejte nejpozději do 19. 3. 2024 v knihovně.

Neváhejte a zajistěte svým dětem včas místa na super akci!

Těšíme se na společné zážitky!

 

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games

Kompletní program, promo akce, soutěže,
novinky a zajímavosti
z Kulturního centra Kamenice a knihovny.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

KC Kamenice will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.