Štiřínské studánky

0

Štiřínské studánky jsou součástí blízkého okolí zámku Štiřín. Vznikla zde velká kaskáda rybníků a též několik studánek a studen v pramenné oblasti v nedalekém lese “Pod stodůlkou”, které byly využívány k zásobování vodou zámku Štiřín a i zaniklého zámeckého pivovaru. Ke studánkám se dostaneme po lesní cestě při západním okraji Štiřínského rybníka.

Okolní krajina byla pastevně využívaná a místní název Kopcoví zcela odpovídá charakteru krajiny. Vyskytuje se zde několik pramenů a jímacích zařízení s následujícím označením – Ringhofferova studánka, Ringhofferova krytá studna, Kněžská studna, Dinka Quelle, Zapomenutá studánka a studna bez označení pracovně nazvaná Velká studna nad Kněžským rybníkem a bezejmenná studánka nad Ringhofferovou studánkou.

Kněžský rybníček

Hlavní cesty byly lemovány stromořadími z velkých stromů a vedlejší cesty mezi jednotlivými vesnicemi doprovázely převážně ovocné dřeviny. Lesní porosty v okolí se vyznačují pestrou druhovou skladbou a nalezneme zde několik výjimečných exemplářů – jilm výjimečných parametrů a několik douglasek tisolistých.

GPS: 49.9209019N, 14.6010050E

Komentáře nejsou povoleny.

Kompletní program, promo akce, soutěže, novinky
a zajímavosti z Kulturního centra Kamenice.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

Špatně vyplněný e-mail, zkuste to znovu.

Souhlasím se zasíláním newsletteru KC Kamenice. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat a zasílání zrušit přímo v newsletteru. Kompletní pravidla GDPR na kckamenice.cz.