Knihobudky v obci

0

Šest knihobudek k dispozici nejen čtenářům knihovny, ale i široké veřejnosti.

S finančním přispěním a díky poskytnuté dotaci podle Programu 2021 na podporu základních knihoven z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu kultury a obnovy památek mohlo Kulturní centrum s knihovnou rozšířit v roce 2021 své služby. V obci byly postavené 3 nové knihobudky.

A co jsou knihobudky? Malé pouliční knihovny sloužící k bezplatné výměně knih. Můžete zde přinést vlastní knihy, které už nečtete, nebo je chcete vyřadit z domácích knihovniček, ale nelíbí se vám představa, že by měly skončit ve sběru. knihobudky tak budou tím pravým místem pro jejich další využití. Nebo si zkrátit dobu čekání na autobus hezkou chvilkou s knížkou.

Dvě zelenožluté knihobudky najdete poblíž autobusových zastávek, a to na Nové Hospodě a Ládví. Třetí a zároveň největší, v podobě zrekonstruované staré telefonní budky se nachází na Ringhofferově náměstí v blízkosti Billy.

Kamenická knihovna v rámci projektu „Čtenáři čtenářům“ nabízí ještě stejnou službu v podobě dvou vnitřních knihovních regálů, umístěných v prostorách vestibulu Kulturního domu. Ty takto splňují funkci vnitřních knihobudek. Ukládání a vyzvedávání knih je zde bohužel omezené otevírací dobou Kulturního domu a knihovny.

Kromě výše uvedených budek  již dlouho funguje obdobná služba v Těptíně, která byla vytvořena ze soukromé iniciativy. Malou dřevěnou knihobudku najdete u Kapličky.

Doufáme, že vám knihobudky budou dělat radost.

 

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games