Kamenické školy a školky chodí do knihovny

0

Kamenické školy a školky nás každoročně navštěvují v rámci svých exkurzí. Těšíme se na letošní návštěvy i případné nové čtenáře!

26.5.2023 ZŠ Kostelec u Křížku

dnes k nám přišlo na návštěvu 15 děti 2. třídy ze Základní školy v Kostelci u Křížků…a je zase veselo…čteme si, hrajeme hry – prostě si užíváme páteční dopoledne…

—————————————————————————————–

19.5.2023 MŠ Kamenice

další dvě třídy „Berušky“ a „Sluníčka“ z kamenické mateřské školky zavítaly s exkurzí k nám do knihovny. Celkem 32 dětí a 4 paní učitelky. Připravené pro ně bylo povídání o knihách, knihovně, čtení a možnost prohlížení knih. Tak, aby čas strávený v knihovně byl pro ně co nejzajímavější a zase nás přišly navštívit.

——————————————————————————————–

17.5.2023 – MŠ Kamenice

dvě třídy dětí „Koťátka“ a „Slůňátka“  navštívily dnes dopoledne s exkurzí naší knihovnu. Celkem přišlo 27 dětí a 3 paní učitelky. Tradičně bylo povídání o knihovně, knihách, půjčování, čtení dvou pohádek. Ve volné chvíli si děti prohlížely knihy, jiné zase bavilo spíše malovat si obrázky, další hrály deskové hry. Snad to pro ně bylo hezké dopoledne s mnoha zážitky.

————————————————————————————————-

8.3.2023 – MŠ Sluníčko

v knihovně bylo dnes živo a veselo, navštívily nás děti ze dvou tříd MŠ Sluníčko v doprovodu svých paní učitelek. Děti zajímaly nejen knihy, ale také deskové hry, některé si zahrály Člověče nezlob se na speciálním koberci. Tak snad se dětem u nás líbilo, slíbily, že přijdou zase.

—————————————————————————————————

21.10.2022 – ZŠ Kamenice

páteční dopoledne patřilo v knihovně exkurzi žáků 6A a 6C ZŠ Kamenice v doprovodu paní učitelek Novákové a Wantochové. Vše probíhalo v podobném duchu jako středeční exkurze. Doufáme, že se i z těchto tříd dočkáme v blízkém čase nových pravidelných čtenářů.

——————————————————————————————————

19.10.2022 – ZŠ Kamenice

s novým školním rokem nás jako první s exkurzí navštívilo 24 děti z 6B třídy ZŠ Kamenice v doprovodu paní učitelky Hrubé. V říjnu se knihovna otevřela po rekonstrukci a děti si mohly knihovnu prohlédnout v jejich nových prostorách. Po tradičním krátkém povídání o knihovně, její historii a službách, se děti daly na prohlížení knihovny a hlavně knih. Tuto část exkurzí mají děti vždy nejraději. Dva z žáků zajímal přesný počet knih v dětském oddělení a tak se dali do počítání. Napočítali necelých 1 800 knih. Pár žáků si vzalo sebou přihlášky, budeme tedy doufat v další nové čtenáře.

——————————————————————————————————-

29.3.2022 – ŽŠ praktická Olešovice

velmi milá a příjemná byla další exkurze dětí, tentokrát ze ŽŠ praktické Olešovice. V doprovodu 3 paní učitelek nás navštívilo asi 15 dětí. Po krátké přednášce o knihovně si děti vybíraly a prohlížely knihy, které je zaujaly a četly v nich. Děti se chovaly velmi ukázněně, tiše a klidně, tak jak se v knihovně má. Jeden z žáků se pochválil, že za tuto chvilku stačil přečíst 28 stránek. Pro nás – radost.

———————————————————————————————————–

23.3.2022 – Adventure School Kamenice – Sulice

20 dětí druhých tříd školy z rozšířenou výukou anglického jazyka už dnes také ví, kde se nachází v Kamenici knihovna. V doprovodu svých 3 paní učitelek k nám zavítaly na další exkurzi a také ony měly po krátkém povídání o tom jak to v knihovně funguje spoustu dotazů. Některé si sebou rovnou vzaly i přihlášky a následující den dvě z nich se svými rodiči přišly přihlásit do knihovny. Z čehož máme samozřejmě velkou radost.

————————————————————————————————————–

22.3.2022 – ZŠ Kamenice

S třetí letošní exkurzí k nám zavítaly děti 2 třídy ŽŠ Kamenice v doprovodu 2 paní učitelek. 16 dětí se sice tady trošku mačkalo, ale místečko ke krátkému povídání o knihovně se pro ně našlo a pak se mohly vrhnout na to, na co se těšily nejvíce – prohlížení knížek. Také měly spoustu zajímavých dotazů. Snad se z některých stanou postupně pravidelní čtenáři. Níže, kliknutím na odkaz se můžete podívat na pár fotografií z exkurze.

Knihovna Kamenice – album na Rajčeti (idnes.cz)

—————————————————————————————————————–

15.3.2022 – MŠ Sluníčko (Želivec)

Další milou exkurzí byla návštěva 30 dětí v doprovodu 5 učitelek z MŠ Sluníčko v Želivci. Exkurze probíhala ve stejném duchu jako předešlá s dětma z Lesního klubu Plamínek. Děti byly zvědavé, milé a hravé. Snad se doma o exkurzi i zmínily a některé z nich se brzy přijdou se svými rodiči do knihovny zaregistrovat.

——————————————————————————————————————-

8.3.2022 – Lesní klub Plamínek

Jako první s exkurzí jsme letos přivítali 6 malých dětí v doprovodu paní učitelky Šárky Valáškové  a její kolegyně z kamenického Lesního klubu Plamínek. Dětem se četly pohádky, jednu si mohly samy s rekvizitami i zahrát. Jelikož to byly děti předškolního věku, klasicky je nejvíce je zajímaly princezny, autíčka, dinosauři, zvířátka a leporela. Také si poskládaly pěnové abecední puzzle a zahrály „Člověče nezlob se“  na koberečku s tímto motivem, některé si při čtení pohodlně poležely na sedacím vaku.

———————————————————————————————————————-

5.10. a 6.10.2021 – ZŠ Olešovice

Stále platí různá omezení, a tak z důvodu počtu dětí, které mohou najednou být v knihovně, vybraly paní učitelky další termíny a přišly opět s dětma ze šestých tříd ZŠ Olešovice, a to s těmi, které v knihovně ještě na exkurzi nebyly. Děti se opět po krátkém povídání vydaly po knihovně prohlížet knihy. Z minulé exkurze se nám přišly zaregistrovat 2 děti, co nás velice těší!

————————————————————————————————————————-

29. 9. 2021 – ZŠ Olešovice

Po prázdninách naši knihovnu jako první navštívily děti ze dvou šestých tříd ZŠ Olešovice v doprovodu svých učitelek. Po chvilce povídání o historii knihovny, knihách a jejich zařazení v knihovně, pravidlech půjčování atd. se děti rozešly po knihovně za tím, co je baví u exkurzí nejvíce – prohlížení knih.

—————————————————————————————————————————–

4. 6. 2021 – Lesní školka Devětsil

S první exkurzí po dlouhých koronavirovych omezeních nás navštívily děti z Lesní školky Devětsil v doprovodu svých „tet“. Děti si mohly nejen prohlédnout knihovnu a prolistovat knihy, ale hlavně jsme si přečetli pár pohádek a příběhů. Připravené pro ně bylo i povídání o knihách, čtení a jednoduché soutěže a hry. Tak, aby čas strávený v knihovně byl pro ně co nejzajímavější a zase nás přišly navštívit.

——————————————————————————————————————————

19. 2. 2020 – Mateřská školka  Kamenice

…a hned středeční dopoledne se přišly děti z Mateřské školky  Kamenice podívat do jejich místní knihovny…

Fotografie viz klik na odkaz níže:

https://kckkamenice.rajce.idnes.cz/Exurze_Materska_skola_Kamenice/

18. 2. 2020 – Speciální ZŠ Olešovice

Úterní dopoledne u nás strávily děti ze Speciální ZŠ Olešovice v doprovodu svých učitelek. Dárkem jsme od této školy dostali krásný kalendář pro rok 2020, který je tvořen obrázky dětí z této školy.

Fotografie viz klik na odkaz níže:

https://kckkamenice.rajce.idnes.cz/Exkurze_Specialni_ZS_Olesovice/

21. 1. 2020 – Lesní školka Devětsil

Roztomilé, hravé a zvědavé děti z Lesní školky Devětsil si přišly prohlédnout knihovnu.

Fotografie viz klik na odkaz níže:

https://kckkamenice.rajce.idnes.cz/Exkurze_skolky_Devetsil/

17. 1. 2020 – Lesní mateřská škola Těptín z. s.

S první exkurzí k nám v nové roce zavítaly děti z Lesní mateřské školy Těptín z. s. v doprovodu svých učitelek Zdenky Kučeravé Růžové a Lucie Kaprové.

Fotografie viz odkaz níže:

https://kckkamenice.rajce.idnes.cz/Exkurze_2020/

———————————————————————————————————————————-

4. 10. 2019  ZŠ Kamenice

k nám ze stejné školy zavítali žáci 6.A  v doprovodu paní učitelky Pavly Ježové.

Fotografie z exkurzí si můžete prohlédnou kliknutím na odkaz níže:

https://kckkamenice.rajce.idnes.cz/exkurze_ZS_Kamenice/

13. 9. 2019 – ZŠ Kamenice

Knihovnu navštívili žáci 6.B  v počtu 26 dětí v doprovodu paní učitelky Kateřiny Schwabikové a žáků 6.C ZŠ Kamenice v počtu 27 dětí v doprovodu paní učitelky Ireny Houbové.

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.

Kompletní program, promo akce, soutěže, novinky
a zajímavosti z Kulturního centra Kamenice.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

Špatně vyplněný e-mail, zkuste to znovu.

Souhlasím se zasíláním newsletteru KC Kamenice. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat a zasílání zrušit přímo v newsletteru. Kompletní pravidla GDPR na kckamenice.cz.