30/5 Vladimír Mišík & ETC + Ivan Hlas Trio

0

Ve středu 30. května zachvátí ,,Kulturák“ svou hudbou dvě z největších českých rock’n’rollových legend Vladimír Mišík s kapelou ETC… a Ivan Hlas se svou kapelou Ivan Hlas Trio

Vstupné v předprodeji
400,- na sezení
350,- na stání

Na místě 400,- 

Lístky si můžete zakoupit nebo zarezervovat v kanceláři Kulturního centra nebo online zde


Vladimír Mišík

blueEffect-20080530Český rockový zpěvák, skladatel, textař, svými spoluhráči a přáteli už léta mírně ironicky, avšak právem přezdívaný „Legenda“. Se svou první kapelou hrával po parcích Elvise a Semafor, na barrandovském truhlářském učilišti založil skupinu Uragán. Po krátké epizodě u Komet spoluzakládal jednu z nejslavnějších českých kapel 60. let Matadors, v jejichž čele se začal hudbou zabývat profesionálně.

V zimě 1968 s bývalým kolegou z Komet a Matadors, kytaristou Radimem Hladíkem, založil Blue Effect. S ním se Mišík prezentoval na první dlouhohrající desce Meditace. Po jejím vydání byl ze souboru vyhozen, vzápětí jej bubeník Jaroslav ´Erno´ Šedivý pozval do další slavné kapely tehdejší doby, Flamenga. S ním natočil Vladimír Mišík dodnes nesmrtelné album Kuře v hodinkách na texty Josefa Kainara. Ke konci první poloviny sedmdesátých let založil skupinu ETC…, se kterou – přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech – koncertuje dodnes.

7270

V letech 1976 – 2004 vydal Vladimír Mišík s ETC… deset řadových alb, několik dalších kompilací a podílel se na několika vedlejších projektech. Mnohé Mišíkovy písně, často na texty známých českých básníků (Václav Hrabě, Josef Kainar, Jiří Dědeček ad.), doslova zlidověly a jsou ozdobami „kytarových večírků“ několika generací.


Ivan Hlas

Ivan Hlas je známý český písničkář a hudebník, který se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta, za něž v roce 1993 obdržel Českého lva za nejlepší hudbu.

V roce 1983 zakládá s Jiřím Horálkem a Vlastou Voralem skupinu Nahlas. (Pavel Cingl, Jan Špička). Rok 1992 – hudba k filmu Šakalí léta a další album L.P. 93, bohatá koncertní činnost kapely, o dva roky později ještě v této sestavě hudba k pohádce Jak si zasloužit princeznu. V roce 95 dojde k rozpuštění Nahlasu a pod názvem nové kapely Ivan Hlas and His Boys vychází album Tanec při svíčkách, o dva roky později pak album Den šťastného koně. V tentýž rok také projekt a CD Alias a spolu s Michalem Dvořákem hudba k filmu Báječná léta pod psa.

2466

V roce 2000-2001 spolupráce s Ladislavem Smoljakem na divadelní hře Fantom realistického divadla Zdeňka Nejedlého, Ivan Hlas jako muzikant a herec.

V  obsazení Hlas + Nejezchleba + Kovács, vzniká v roce 2008 nové album Láska jako oliva. V roce 2010 Ivanova přichází literární  premiéra v podobě knihy Za barevným sklem, o dva roky později kniha vydána na CD. V roce 2012 také divadelní hra Bedřich Smetana – The Greatest Hits v Divadle ABC, Ivan jako spoluautor, muzikant a herec. V roce 2014 vychází CD Vítr ve vlasech, na kterém se kromě Ivanových letitých souputníků, Norbiho Kovácse a Olina Nejezchleby, podíleli i hosté – František Raba (kontrabas, basová kytara) a Jiří Zelenka (bicí).

Komentáře nejsou povoleny.