Šáreckým údolím

0

Přinášíme dva příspěvky od účastníků výletu.

V Šáreckém údolí jsem byla poprvé a jsem ráda, že jsem jej poznala, v rámci výletu
se seniory dne 15.6. První zastávka byla u zámečku Jenerálka, který jsme obhlídli pouze zvenčí. Co mě zaujalo, byly už krásně rozkvetlé a voňavé lípy. Pokračovali jsme nivou
po dřevěné lávce, kde v mokřadech kvákaly žáby a příjemná byla chůze stezkou ve stínu stromů, kolem potoka a skal. Došli jsme ke krásnému koupališti, které vypadalo dobře udržované a takové by se mi líbilo i u nás v Kamenici.
Někteří odvážlivci se i v té chladné vodě vykoupali, jiní se vydali na blízké vyhlídky.
Bohužel se nám poprvé za téměř sedm let našich výletů pokazil autobus, museli jsme se zpět domů vypravit po vlastní ose. 
Byl to pěkný slunečný den. Sepsala Eva Jelínková

Dne 15. června jsem se zúčastnil výletu do Divoké Šárky, který byl zakončen „bonbonkem“ – návštěvou místního věhlasného přírodního koupaliště, kvůli kterému tam mnozí z nás hlavně jeli. Nakonec nás bylo jenom 6, ano šest, kteří jsme strávili hodinu ve velmi příjemném prostředí. Naprosto čistá voda, vůbec ne ta proklamovaná studená.
Krásná a udržovaná příroda vůkol a k tomu azurová obloha nad hlavou. Myslím si, že ti, kteří tuto nabízenou příležitost nevyužili, mohou jenom litovat. Osvěžující zážitek z koupaliště jsme umocnili výstupem na vyhlídku. Odtud bylo vidět nejen dolů na koupaliště mezi skalami, ale na část Prahy a na vzlétající letadla z letiště v Ruzyni.

Prostě krásný zážitek, za který děkuji. Zdraví Petr Roubíček

 

 

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games