„Od Tábora až k nám…“

0

Seniorský výlet do města Tábora.

Přišla středa 8. června a před námi seniorský výlet do historického města Tábor. Všichni natěšení senioři přišli včas a autobus tak dle plánu v 8 hod. vyrazil. První zastavení se uskutečnilo v předměstské části Tábora Klokotech, někdejší samostatné obce, ve které se nachází historicky významný poutní areál s chrámem, jenž byl v r. 2018 zařazen do seznamu národních kulturních památek.  Odtud se někteří z nás, na doporučení znalců místního kraje, manželů Vinklerových, vydali pěšky starou křížovou cestou k historické, první kamenné bráně města, odkud jsme se pak všichni společně vydali starými městskými uličkami, které by se jistě podělily ve vyprávění o historii. O tuto roli se postaral náš průvodce, který nás provedl svým osobitým a poutavým výkladem barvitou historií tohoto krásného města a kraje. Bylo vskutku co obdivovat, ať to byla historická architektura domů na náměstí, kostel, socha Jana Žižky, přilehlé uličky i malebný pohled na rybník Jordán. Následoval zarezervovaný oběd v příjemné restauraci, odkud pak byl už jenom „skok“ do věhlasného Muzea čokolády a marcipánu s atraktivními čokoládovými exponáty, kde se krom zajímavých poznatků o výrobě čokolády a marcipánu mohl každý přesvědčit na místě o jejich pravé chuti.  Ve zbývajícím volném programu každý relaxoval po svém, ať návštěvou rozmanitých obchůdků, „osvěžoven“ při kávičce a zákusku, či na výstavě fotografií města Tábora.  K odjezdu autobusu na 16 hod. se dostavili všichni včas a v pořádku a pak nás, za spokojeného štěbetání a sdílení dojmů ze vskutku vydařeného výletu, spolehlivě dopravil zpět domů pan Kupr j.r. ze stejnojmenné dopravní firmy.

Zvláštní dík, věříme jménem všech zúčastněných, patří našim skvělým protagonistkám Klubu seniorů 55+ aktivní Majce Hajduškové a Marušce Grafnetter za pečlivou práci na přípravě a zorganizování tohoto výletu. 

Sepsali Jana a Jirka Krechlerovi, Horní Jirčany

FOTOGALERIE – KLIKNI ZDE 

Další fotky níže.

Děkujeme všem autorům fotografií z výletu. Marie a Marie

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games

Kompletní program, promo akce, soutěže,
novinky a zajímavosti
z Kulturního centra Kamenice a knihovny.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

KC Kamenice will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.