Galerie a výstava „Síň slávy“

0

První galerie v Kamenici u Prahy otevírá výstavou mapující historii zdejší kultury

Kamenické Kulturní centrum se při uvolňování vládních opatření 10. května 2021 pochlubilo nejenom částečně zrekonstruovanými prostory, ale také otevřením infocentra a novou galerií.

Galerie se nachází ve vstupní části kulturního domu, v rozlehlém prostoru mezi hlavním sálem, knihovnou a kancelářskou částí budovy.
„Kulturní dům v Kamenici se snaží proměnit a přivítat návštěvníky a fanoušky z různých oblastí umění a kultury. Nově jsme například v rámci projektu „Kulturák naživu“ začali přinášet živé streamy koncertů a divadelních představení. Otevření infocentra a galerie je dalším krokem, kterým bychom chtěli pozměnit vnímání naší instituce nejenom mezi místními lidmi,“ vysvětluje vedoucí Kulturního centra Jan Růža.
Výstava „Síň slávy“ obsahuje 30 obrazů, na kterých jsou vystavené plakáty z posledních 30 let působení kamenického kulturního objektu. „Můžete vidět skutečné perly z našeho archivu, také plakáty podepsané vystupujícími umělci. Každý obraz je doplněný detailním popisem události a interpreta, z nichž mnozí se do Kamenici vraceli vystupovat opakovaně. Tuto výstavu věnujeme s kolegy naší nedávno zesnulé bývalé vedoucí Andree Vodešilové, bez které bychom kamenickou kulturu vůbec neměli,“ dodává autorka výstavy a kurátorka Kateřina Doležalová.
 plakat_kult_centrum_kamenice_sin_slavy_05_2021

Od pondělí 10. 5. máme povoleno otevřít v rozvolněném režimu při zachování těchto opatření:

  • omezen počet osob (1 osoba na 15 m2),
  • rozestupy 2m, respirátory, dezinfekce,
  • pobyt osob v knihovně pouze na nezbytně nutnou dobu,
  • služba využití internetu v knihovně není poskytována,
  • platí běžná otevírací doba.

Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Komentáře nejsou povoleny.