Den s knihou

0

Na Den s knihou dne 26. dubna se nás sešlo sice poskrovnu, ale prožili jsme příjemné dopoledne v knihovně KC Kamenice. Knihovnice, paní Dagmar Walachová, pro nás připravila zázemí přímo v knihovně a také v přísálí. Dozvěděli jsme se z jejích úst vše o založení naší knihovny v roce 1919, o Knihovním zákonu z roku 2019, přes všechna možná stěhování knihovny až po její současné umístění v nové části kulturního centra. Vysvětlila nám, jak knihovna fungovala dříve bez digitalizace a jak funguje dnes, o nejčtenějších literárních žánrech i aktivitách.
Naším dopoledním hostem byla herečka, příjemná sousedka z Ládví, paní Kateřina Brožová, která nám předčítala z knihy Jiřího Peňáse „Proměny v čase“  – eseje z okolí Kamenicka. Zaposlouchali jsme se také do myšlenek Marka Ebena z jeho úspěšného CD, které sám napsal i namluvil, a které nás velmi pobavily. Doporučuji všem, kteří máte rádi vtipné mluvené slovo. CD se jmenuje Myšlenky za volantem. Poslední čtení pocházelo ze sbírky povídek Standy Hajduška, který vzpomíná na své dětství a svého otce. Následovala volná diskuze. Ptali jsme se paní Kateřiny, co je nového v jejím profesionálním světě, povídali si o životě v Kamenici, o tom, co nás trápí, o hodnotách, které je dobré ctít. Na samý závěr nás paní Kateřina pozvala na letní představení muzikálu Noc na Karlštejně, které se bude hrát pod širým nebem na Konopišti, na zámku Kačina a v Mělníku. Sepsala Marie H.

 

Komentáře nejsou povoleny.

Kompletní program, promo akce, soutěže, novinky
a zajímavosti z Kulturního centra Kamenice.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

Špatně vyplněný e-mail, zkuste to znovu.

Souhlasím se zasíláním newsletteru KC Kamenice. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat a zasílání zrušit přímo v newsletteru. Kompletní pravidla GDPR na kckamenice.cz.