Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide…

0

Přinášíme ohlédnutí za mega akcí letošního roku, na kterou jsme se všichni moc těšili – čtyřdenní Beskydy.
Tentokráte jsme pojaly sepsání prožitých chvil netradičně. Každý sám za sebe napsal nějaký svůj postřeh a my je seřadily dle posloupnosti, opakující jsme sjednotily a zde je výsledek:

– Beskydy – moje přání se tam podívat! Jak super, když mi to bylo zprostředkováno Maruškami bez starostí, přitom se starostlivostí, se spoustou zážitků, poznatků, dobrodružství, legrace a vůbec – bylo to fajn!

– Bezvadná logistika organizátorek.
– Krásná příroda, panoramata, nádherné lidové památky, houby, dobré jídlo.
– Všechno bylo krásný! Výlety, večeře, společenské události. Prostě super. A to neblafuji. – Vše v pořádku, moc se mi líbilo. Zážitek střídal zážitek!
– Krásné vyhlídky, čerstvý vzduch, vycházky, jídlo též na úrovni. Naše parta na jedničku. A hlavně nám vyšlo počasí!!
– Všechno se mi moc líbilo, budu se těšit na další výlet!
– Výlet hodnotíme velice kladně, program dobře vybraný a zorganizovaný.
– Výborný pan řidič. Dobrá parta, vše super!
– Paní „učitelky“ skvělé! Děkujeme za přijetí do party.
– Celkově velice zdařilý výlet, vše se mi líbilo, nejvíce dřevěný kostelík na Grúni.
– Vše hezké, jídlo, spokojenost. 
– Kdybych měla doporučit něco z Beskyd, tak určitě Skanzen se zpívajícím tenorem pana průvodce, Valašskou stezku v korunách stromů a interiér Libušína.
– Nás zaujal hřbitov Slavín ve Skanzenu, kde odpočívá mnoho slavných osobností tohoto kraje, např. manželé Dana a Emil Zátopkovi, skokan na lyžích Jiří Raška, diskař Ludvík Daněk.
– Lanovkou na Pustevny a procházka Stezkou Valaška v korunách stromů a to, že nahoře hodně foukalo, dodalo místu dobrodružného ducha.
– Mně zaujaly veškeré staré práce ze dřeva a jeho obrábění.
– Přátelé u stolu obdivovali stezku Valašku korunami stromů a také Pustevny včetně nově postavených budov Libušína a Maměnky.
– Výborný výklad v Muzeu osobních vozů Tatra a nové muzeum nákladních vozů – nádhera, byl jsem pyšný na to, co vše dokáží české chytré hlavy a šikovné ruce.
– Procházka Štramberkem a výstup na Trúbu v nádherném počasí, posezení ve vinárně, to vše mělo 5*.

Střípky z chaty: hezké a příjemné ubytování s nádhernými výhledy, úchvatná panoramata za slunečných dní, 2x za jeden den zamčená na chatě.

Třešnička na dortu: prohlídka kostela ve Starých Hamrech (Grúň) a poslech varhan bylo dechberoucí. Třešničkou na dortu byla hra na varhany našeho přítele Jarouška Kováře. Dojemná tečka – hra na varhany našeho kamaráda v dřevěném kostelíčku. Nádherný zážitek z kostela – hlavně ten hudební – to bylo přímo pohlazení po duši. Jára hrající na varhany v kostelíčku. Návštěva kostelíka, zde Jaroušek Kovář hrál na varhany.

Shrnutí: Líbilo se nám zcela vše. Vše bylo moc prima, škoda, že to končí. Bylo to super, fajn lidi. Krásný zážitek z Beskyd! Marušky, děkuji. Děkuji organizátorkám. Dík za super akci i prima partu!!!

Na samý závěr bych chtěla vzpomenout, že nás po celou cestu doprovázel dobrý duch či anděl strážný, jak se říká. Hlídal nás, aby se nám nic zlého nepřihodilo, určoval  nádherné počasí, které nás na vrcholcích hor doprovázelo a nepřišli jsme o úchvatné pohledy do krajiny. Posílal nám do cesty příjemné lidi i chvíle. Měla jsem pocit, že vše plyne tak, jak bylo naplánováno. Ne vše, co jsme zažili, bylo v plánu, přesto děkuji za tu chvíli, která nastala třeba poslední den před našim odjezdem. Po ranní procházce a dvou plných koších hub, jsme spočinuli ve 140 let starém kostele. Nádherný dřevěný interiér, příjemný komentář paní Kubečkové završený pohledem nahoru, na místní varhany na kůru. Požádala jsem, zda by nám někdo zahrál. Jaroslav skromně vstal a vyšel těch pár schodů, otevřel rejstříky a hrál. My jsme v úžasu poslouchali. Poslední píseň Rožnovské hodiny jsme zpívali společně s ním. Ještě nyní, když píšu tyto řádky, jsem dojata k slzám, stejně jako mnozí z nás v tomto kostelíku na hřebenech Bílé s výhledem na Lysou horu v jednu stranu a na slovenské Nízké Tatry na straně druhé. Děkujeme nádherně zbarvené přírodě, která je v těchto místech ještě zdravá. A děkujeme Jaroslavovi za nezapomenutelný duchovní zážitek. Sepsala M.H.

Fotografie přiložíme.

Komentáře nejsou povoleny.

io games unblocked 2024 unblocked games 2024 play games