Načítání akcí

« všechny akce

Pro děti: Pekelná pohádka

30. listopadu/9:30 - 11:00

| 60Kč

…aneb Kam čert nemůže

DSC04278

Byl jednou jeden pekař Vojta Rohlíček – hotové dobrotisko. I polena by na sobě nechal štípat. Ve dne spal a v noci pekl, aby lidičky měli čerstvé rohlíčky. jen jednou si řekl dost a místo nočního pečení šel k muzice, aby si našel nevěstu… Ale všichni se mu vysmáli – neuměl ani tancovat! A tak z té své lidské samoty byl smutný a z toho smutku začal dokonce i klet, nadávat a proklínat i to svoje „bílý“ řemeslo.

V pekle ale jeho hříchy pečlivě váží a tak se Vojta brzy setká s čertíky a pak i čerticí Luciendou. . Lidsko – čertovské city pomotají poklidný život pekaře Vojty i čertici Luciendě, ale taky pořádně otřesou samotnými základy pekla…

 

A jak to dopadne – když se Lucienda chce vyučit pekařskému řemeslu, co udělá – když dostane to nejcennější co Vojta schovává na památku své maminky, a co se stane – když Luciendě začne v hrudi bít lidské srdíčko a jak se zachová Vojta, když odhalí, že jeho vyvolená, není lidská bytost, ale vyslankyně pekla, které usiluje o jeho duši?

Na tyto i mnohé další otázky odpovídá tahle černo-bílá pohádka, která i když dle předchozích slov, vypadá vážně – je příjemná, komediální, komunikační… a přesto poučná a pokorná k tradicím našich předků.DSC04339
Příběh je zasazený do bohaté konstrukce kulis – popisující i kopírující – podle reality i zpracování výtvarníka prostředí bílé pekárny i černého pekla. Výtvarnost a emotivnost prostředí a situací dotvářejí polomasky, kostýmy i z lipového dřeva dlabané loutky – javajky i marionety. Celkovou atmosféru podkresluje příjemné hudba původní Českomoravské hudební společnosti (dnes Čechomor)

Vstupné: 60,-
(pouze na místě)
Rezervace
na tel. číslech 323672643, 731045466
e-mail – kckamenice@kamenice.cz

 

Na Miniteatru Havířov získalo představení Hlavní cenu poroty, cenu za herecký výkon, za režii a Dillia udělila cenu za scénář.

Na motivy klasických pohádek napsali: Yvonna Kršková a Jan Prokeš
režie: Jan Prokeš.
Hudba: Českomoravská hudební společnost

 

Podrobnosti

Datum:
30. listopadu
Čas:
9:30 - 11:00
Cena:
60Kč
Event Categories:
,
Štítky akce:
,

Pořadatel

Kulturní centrum
Telefon:
323 672 643; 731 045 466
Email:
Webová stránka:
https://www.webticket.cz/program/kam

Místo konání

Kulturní dům
Ringhoferovo náměstí, Kamenice,
+ Mapa Google