Načítání akcí

« všechny akce

Pila naživu – open air

28. května/16:00 - 22:00

| 300 Kč v předprodeji/ 400 Kč na místě

Skoro každý kameničák asi ví, že prostor u struhařovské pily už dlouhá léta zeje prázdnotou. Ticho u lesa a velký plácek u staré budovy nemá zatím stále žádné využití. Kolikrát jsem jako malý rocker chodil kolem po hrázi a představoval si jak tohle místo bují životem… Lidé, muzika, úsměvy. V kulturním centru ale umíme uskutečnit lecos. A proto se mě i Vám tenhle sen splní za laskavé podpory současného vlastníka areálu, spol. STAND BY holding s.r.o

Les, louka, přicházející léto a hudba pod širým nebem:

Kulturák naživu se vrací, tentokrát jako open-air festival PILA NAŽIVU!

Umělce s kterými jste se seznámili v našem karanténním online-pořadu minulý rok, letos představíme doopravdy živě v areálu u struhařovské pily.
Představí se nám tak opět potulný básník ČLOVĚK KRVE,
JAN FIC – svérázný bluesman,
nebo hravě-poetická písničkářka MARTINA TRCHOVÁ.
Mezi hosty přivítáme i MICHALA SKOŘEPU, rockera a kamenického rodáka.

Zkrátka se můžete těšit na pořádnou kulturní nálož, spoustu lahodivé muziky, krásných zpěvů a pohody. A my se těšíme na Vás.
Na viděnou 28. května.

Lineup:
16:00 – Otevření areálu
16:30 – Člověk krve
17:30 – Jan Fic
19:15 – Martina Trchová
20:30 – Michal Skořepa a Jan Lichtenberg

Vstupné: 300 Kč v předprodeji / 400 Kč na místě

Vstupenky můžete zakoupit zde: https://www.webticket.cz/akce/52295

plakát 2

 

Martina Trchová

Písničkářka, zpěvačka, kytaristka, autorka osobitých písní, ale také výtvarnice, hudební běženkyně z Prahy, která nalezla svůj nový domov v Brně. Obvykle vystupuje se svou kapelou Martina Trchová & Trio, ale její sólo vystoupení bývá o to syrovější a neléhavější. Vydala již tři alba a za poslední (Holobyt, 2016) získala cenu Anděl. Její tvorba směle překračuje hranice žánrů, od blues, přes indie-pop, folk, jazz. Ve zpěvu se pohybuje mezi křehkostí a razantností či hiphopovou kadencí a v textech umí být drsně sebezpytující, ale i hravá a úsměvná.

Přečtěte si více:

Martina Trchová & Prune | Kulturák naživu záznam ze 7/4

Člověk Krve

Jan, řečený Člověk krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova – kontryhel, verpa, loukotě… – a zase mizí; hrany lesa v ranním oparu. Zůstává nejistota dobového ukotvení i jistota věčnosti: napříč časy i příběhy se naše bolesti i radosti podobají, a je v tom veliký smutek i veliká útěcha.
A je potřeba básníků/tuláků, aby se občas vynořili zpod závoje mlhy – nebo zpoza odchlípnuté tapety v osamělé ložnici – a tuhle všelidskou příbuznost nám konejšivě připomněli.
Člověk je zvon a chůzí zní. Člověk je z krve.

Přečtěte si více:

Člověk krve | Kulturák naživu záznam z 10/5

Kytarista, písničkář a také kytarář, který si vybudoval svou osobitou řemeslnou značku Redbird Instruments, přijel do Kulturáku odehrát svoje sdělení 9. března. Elegantní intenzita a jakoby industriální surovost dílenských strojů, která sálá z jeho hudby, je i svědectvím náročnosti posledního roku. Intenzivní sdělení jeho textů o protloukání se životem, nebo o společenském napětí očima měšťáckého poety je moderní blues, spoutané v řetězech doby. Procítěná stížnost těžkých bluesových kytar je “opracovávána” továrním rytmem, který zná každý z dnů, kdy prostě je třeba zatnout zuby a jít dál. A výsledná podání obrazů, která z jeho hudby sálají, taková jsou. Zamyšlené výhledy přes opuštěné haly, nebo šumějící stroje, co zpívají uklidňující píseň odvedené práce, vznáší obvinění světu, ale i nabízí industriální poezii jako oporu do modrých nálad.

Přečtěte si více:

Jan Fic | Kulturák naživu záznam z 9/3

Michal Skořepa

Kamenický rodák, hudební producent, tvůrce videoklipů, ale hlavně zpěvák, muzikant a textař. Zahrál si Jidáše a Ježíse v Jesus Christ Superstar, účinkoval také v Bídnících, má za sebou tři desky s kapelou Stroy, jednu sólovou. Na konzervatoři vystudoval klavír, měl jazzové moderní trio, odehrál pár koncertů s Pražským Výběrem jako host, občas spolupracuje s Michaelem Kocábem. Jeho současný projekt Pan Lynx kombinuje grunge s klavírem a s českými texty.

Ukázka hudby Pan Lynx:

 

Podrobnosti

Datum:
28. května
Čas:
16:00 - 22:00
Cena:
300 Kč v předprodeji/ 400 Kč na místě
Event Categories:
,
Štítky akce:

Pořadatel

Kulturní centrum
Telefon:
323 672 643; 731 045 466
Email:
Webová stránka:
https://www.webticket.cz/program/kam

Místo konání

Ringhofferova pila – Struhařov
Spádová 608, Struhařo, Kamenice, středočeský 25168 Česká republika
+ Mapa Google
Telefon:
731