Načítání akcí

« všechny akce

Oskar Petr – Vzpomínka na Marsyas

3. prosince/19:30 - 21:00

| 340Kč

Folkrocková legenda minulého století Marsyas se vrací v novém složení jako Oskar Petr band – Vzpomínka na Marsyas.

Doprovodná kapela pod vedením zakládájícího člena Oskara Petra, mimojiné skladatele nepřekonatelných hitů pro kapelu Lucie, nebo Lucii Bílou pokračují v pouti Marsyas a jejich příslovečné muzikální poezie.

   Skupinu založili počátkem 70. let Zuzana Michnová s kytaristou a zpěvákem Petr Kalandrou a společně s Oskarem Petrem vytvořili kouzelně sehrané trio. Své jméno převzali z řeckých bájí – inspirováni nešťastným satyrem Marsyásem.

    Na začátku 80. let Petr emigroval, nahradil ho zpěvák Jiří Vondráček a kytarista Pavel Skála a kapela v novém složení nahrála své druhé studiové album Kousek přízně. Po dalších změnách a dvou albech se soubor odmlčel.
    V různém složení pak členové Marsyas koncertovali ještě v polovině 90. let. Po smrti charismatického Kalandry se však scházeli a hráli jen sporadicky. Znovu vystoupili na několika koncertech v roce 2004 a teď znovu vstoupili na pódia v novém složení.

Citlivě šlapající doprovod obstarají hudebníci, u nichž sedí souhrnný přívlastek „je někdo, s kým tihle borci nehráli?“  – kapela složena ze samých Es dnešní české scény ve složení:

  • klávesista a kytarista Ondřej Fencl (m.j. 5P Luboše Pospíšila, trio s V. Mertou a J. Hrubým, atd.)
  • Matěj Belko na baskytaru a vokály (Adam Mišík)
  • Jakub Nývlt na bicí  (Karol Komenda Trio )
  • Josef Štěpánek alternovaný Matějem Morávkem na elektrické kytary (m.j. spoluhráči Davida Kollera, Lenky Dusilové, Marty Kubišové, Radůzy, Lucie Bílé, Vlasty Redla …)

Oskar Petr
Muzikant, který se vždy soustředil spíše na nekomerční sféru, paradoxně však složil mnoho nejpopulárnějších českých písní konce minulého století (Medvídek, Chci zas v tobě spát, Hříšná těla křídla motýlí…). V roce 2003 se vrátil sólovým albem Fabrica Atomica, úspěšné CD produkované Milanem Cimfem vznikalo ve vyhlášeném nahrávacím studiu Sono a podílela se na něm řada předních tuzemských muzikantů. O deset let později protagonista navázal neméně zdařilou kolekcí Jsme starý jako děti(2013).
Oskar Petr je zakládajícím členem skupin Marsyas (autor a interpret m.j. evergreenu Zmrzlinář) a Jazz Q. Jeho umělecká a kulturní činnost je na zdejší poměry ojedinělá – skladatel, textař, zpěvák, fotograf, publicista, výtvarník, architekt interiérů, ale především skvělý hudebník a zpěvák s hlasem jako zvon… tím vším je Oskar Petr.


Cena vstupenek:OB420408_Foto_10_a

340,-   v předprodeji
390,-   na místě

Začátek koncertu v 19:30

Koupit, či rezervovat lístky si můžete buď online
Na čísle 323672643 nebo 731 045 466
Nebo v kanceláři KC

 

 

Podrobnosti

Datum:
3. prosince
Čas:
19:30 - 21:00
Cena:
340Kč
Event Categories:
,
Štítky akce:
,

Pořadatel

Kulturní centrum
Telefon:
323 672 643; 731 045 466
Email:
Webová stránka:
https://www.webticket.cz/program/kam

Místo konání

Kulturní dům
Ringhoferovo náměstí, Kamenice,
+ Mapa Google