Načítání akcí

« všechny akce

Flamengo Reunion Session – 50 let Kuře v hodinkách

13. října/19:30 - 22:00

| 330/370

Zveme Vás na koncert legendární skupiny FLAMENGO, která do Kamenice zavítá v rámci 50 letého výročí vydání alba Kuře v hodinkách.

Příští rok uplyne padesát let od vydání alba Kuře v hodinkách, kterému právem patří čestné místo v klenotnici naší rockové hudby. Desku, která se stala základním stavebním kamenem mnohé tuzemské rockové sbírky.

Příběh jednoho alba
Natáčení probíhalo v dejvickém studiu Supraphonu od 28. října 1971 do 16. března 1972. Album natočila nejslavnější a nejlepší sestava Flamenga: Vladimír Mišík (zpěv), Pavel Fořt, (kytara), Jan Kubík (saxofon, příčná flétna), Ivan Khunt (klávesy, zpěv), Vladimír „Guma“ Kulhánek (basová kytara) a Jaroslav „Erno“ Šedivý (bicí). Producentem byl Hynek Žalčík a autorkou obalu je Ivana Jurná.

Jedinou výjimkou, na níž se Kainar nepodílel, byla dnes již kultovní skladba Stále dál, kterou otextoval producent Hynek Žalčík a hudbu k ní složili Ivan Khunt, Jan Kubík a Guma Kulhánek. Za mikrofonem se představil Khunt. Baskytarista uvedl: „Na Vláďu Mišíka to bylo moc exponovaný, tak si ve studiu Khunt vzal text a z voleje ho zazpíval. Dodnes jde o jednu z nejlépe česky zpívaných rockových věcí.“ „Když po letech Kuře v hodinkách poslouchám, tak tam slyším vlivy kapel jako Collosseum nebo Yes,“ říkal v seriálu Bigbít Ivan Khunt.
Na pulty obchodů se slavné Kuře dostalo na podzim roku 1972. Recenzi, která vyšla v časopise Melodie 11/1972, napsal Jiří Černý. Můžeme se v ní dočíst: „A přece Kuře v hodinkách – celé, včetně nápaditého a všestranně zvládnutého obalu Ivany Jurné – dobře reprezentuje stav současného českého beatu a obsahuje mnoho životvorné, původní hudby.“ Černý hodnotil desku třemi a půl hvězdičkami. V knižním rozhovoru s Jaroslavem Riedelem přiznal, že měl album hodnotit lépe. Mimo jiné konstatoval: „Nedocenil jsem dvě věci. Že to byla první pořádně nahraná rocková deska a pak význam spojení se silným básnickým textem.“

 

 

03

K silnému odkazu Flamenga se hrdě hlásí letos zformovaná kapela Flamengo Reunion Session, v jejíž sestavě jsou Pavel Fořt (kytara) a Vladimír „Guma“ Kulhánek (baskytara), kteří Kuře v hodinkách nahrávali.

Oba jsou také spoluautory skladby Jenom láska ví kam. Dalšími členy jsou zkušení harcovníci Jan Holeček (zpěv, Hammond B3), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokál) a Vladimír „Boryš“ Secký (saxofon, příčná flétna).

Na příští, výroční rok chystají Flamengo Reunion Session speciální turné. V plánu je i natáčení videoklipu. „Kuře v hodinkách je zásadní deska českého bigbítu, proto jsme se rozhodli, že ho na svých koncertech budeme hrát celé, abychom ho přiblížili i nejmladší rockerské generaci,“ říká Honza Holeček.

Jednou z takových zastávek bude i Kamenice!

Vstupenky v prodeji zde:

Nebo u nás v kanceláři.
Cena 330 Kč / 370 Kč na místě v den konání koncertu

 

Podrobnosti

Datum:
13. října
Čas:
19:30 - 22:00
Cena:
330/370
Event Categories:
,
Štítky akce:
,

Pořadatel

Kulturní centrum
Telefon:
323 672 643; 731 045 466
Email:
Webová stránka:
https://www.webticket.cz/program/kam

Místo konání

Kulturní dům
Ringhoferovo náměstí, Kamenice,
+ Mapa Google