Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

Divadlo Pohádka – Velikonoční pohádka

22. března/9:30 - 10:30

| 70Kč

Plánování na příští rok už začíná! Na jaře k nám zavítá Divadlo Pohádka.

Letošní rok se blíží ke konci, ale zábava pokračuje a to i příští rok! Tu nám příští jaro přiveze Divadlo Pohádka. Toto uskupení zaměřené především na představení pro děti a mláděž bylo založeno již v roce 1990, a jako jedno z mála profesionálních divadel v česku s tímto zameřením úspěšně hostuje na divadelních scénách po celé republice. Ve svém repertoáru mají představení všeho druhu – od pohádkových kabaretů a scénických leporel, přes alternativní formy až po černé a luminescenční divadlo. Základem pro všechna tato představení ale stále zůstává klasická činohra.

 

Na jaké pohádky se můžeme těšit?

Velikonoční zajíček na svém jarním putování má neobyčejná malovaná vajíčka, která v sobě ukrývají nejen lidová říkadla a velikonoční obyčeje, ale také nejednu pohádku … tedy … Hody hody doprovody máme vajíčka pohádkový ….

Co Honza dělá – dělá dobře!

Honzovi se ani o Velikonocích nechce nic dělat. Máma ho ale i tak pošle na trh aby prodal kozu a koupil za ni něco lepšího. S čím se ale Honza nakonec vrátí, to zjístíme až z pohádky.

Kdo je hloupější?

Božená Němcová je velice známá a kvalitní autorka. Její pohádka – o hrnčíří Matějovi, jeho ženě Majdalénce a jeijch úsměvných příhodách bude také jednou z těch, které si již brzy budeme moci poslechnout.

A kdo vlastně tvoří Divadlo Pohádka?

Všichni víme, že divadlo bez herců je jako dům bez oken. Bohužel toho bez nich moc neuvidíme. Naštěstí toto divadlo herce má a k tomu velice schopné a talentované! 

Tomáš Kraucher, který je zakladatel a principál Divadla Pohádka, je zároveň také hercem, autorem a řežisérem. Spolu s ním v divadle  účinkují Andrea Waidingerová, Hana Bernardová, Roman Chlup, Marie Kolínová, Tereza Kraucherová a čestná členkyně divadla Petra Kraucherová-Huňková.

Divadlo se systematicky snaží o kvalitní divadelní tvorbu tzv. „syntetického divadla“ spojováním divadelních stylů a žánrů. Především činohru, hudební a výtvarné divadlo, klasické i moderní inscenační proudy a nebo divadlo poezie. Některé z tituly jsou dokonce součástí školní výuky, a děti se tedy mohou nejen pobavit, ale také něco naučit.

 

divadlo pohadka screen

 

Podrobnosti

Datum:
22. března
Čas:
9:30 - 10:30
Cena:
70Kč
Event Categories:
, ,
Štítky akce:

Pořadatel

Kulturní centrum
Telefon:
323 672 643; 731 045 466
Email:
Webová stránka:
https://www.webticket.cz/program/kam

Místo konání

Kulturní dům
Ringhoferovo náměstí, Kamenice,
+ Mapa Google