Martina Trchová & Prune | Kulturák naživu záznam ze 7/4

0

kulturak_nazivu_logo

Setkání dvou magických světů na jednom pódiu, jedinečné hudební propojení a večer nabitý silnými písněmi.

Takový bude koncert držitelky ceny Anděl (2016) Martiny Trchové a brněnské alternativní písničkářky Prune.

Z kulturního domu vám opět pošleme domů trochu krásna.
V rámci projektu Kulturák naživutrchovágimpsoloweb vám představujeme spojení dvou fascinujících umělkyň, jejichž poezie na společnou notu okouzlí svojí poklidnou atmosférou. Společně vás zavedou do těch příjemnějších koutů melancholie, které vyzývají k zavření očí a vzpomínání. Ti kteří by hledali podobnost například u Zuzany Navarové, nebo LenkyDusilové, si určitě také přijdou na své.

MARTINA TRCHOVÁ

je zpěvačka, kytaristka, autorka písní, ale také výtvarnice a spisovatelka. Jako hudebnice obvykle vystupuje se svou kapelou Martina Trchová & Trio, ale její sólo vystoupení bývá o to syrovější a neléhavější. Písně mapují hloubku lidské duše, ale křehké výpovědi střídají i razantní texty chrlené s hiphopovou kadencí. Se svou kapelou vydala tři alba, za poslední (Holobyt, 2016) získala cenu Anděl. S brněnským kytaristou Adamem Kubátem pořádají večery věnované písním Zuzany Navarové.

V roce 2018 našla hudební spříznění v brněnské písničkářce Prune. Příležitostně spolu vystupují a vzájemně si vstupují do svých písní.


PRUNE

vydala pod producentským dohledem Martina E. Kyšperského (Květy) debutovou a velmi zajímavou desku Kruhy také v roce 2016. Její písně střídají češtinu s angličtinou, je jim ale cizí folková upovídanost. Nebojí se v nich naopak repetetivnosti a svými tématy mají blíže k meditativnímu písničkářství. Ač melancholického nádechu, překypují její komorní a jemné písničky nadějí. Současně si zachovávají obdivuhodnou přirozenost a skromnost.


Společně vás provedou svým písničkovým pásmem večer 7.dubna, které začneme vysílat ve tradiční čas 19:30
u nás na Facebooku a zde v příspěvku.

V době koncertu bude i zveřejněna možnost dobrovolného vstupného online, takže budeme moc rádi když nám a umělkyním přispějete za jejich krásnou hudbu. Děkujeme!

Podpořte vystupující umělkyně!

a neváhejte si koupit DOBROVOLNOU VSTUPENKU
—> online  <—

 

Nově můžete také přispět přímo na náš účet 420577359/0800
s variabilním symbolem 070421.qr_platba_trchova_prune


Těšíme se na online setkání s vámi a přejeme vám všem pevné zdraví a nervy.
Tým Kulturního centra

0a

Komentáře nejsou povoleny.

Kompletní program, promo akce, soutěže, novinky
a zajímavosti z Kulturního centra Kamenice.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

Špatně vyplněný e-mail, zkuste to znovu.

Souhlasím se zasíláním newsletteru KC Kamenice. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat a zasílání zrušit přímo v newsletteru. Kompletní pravidla GDPR na kckamenice.cz.