3/3 Masopust

0

V KAMENICI NA NÁMĚSTÍ VYPUKNE VESELÍ!

Kulturní centrum Kamenice s Lesní MŠ a ZŠ Devětsil zvou na neděli 3. března všechny obyvatele Kamenice a přespolní na masopustní obchůzku doprovázenou prodejem pochutin. Masopustní veselí podpoří živá kapela.

Masopust držíme, nic se nevadíme! Masopust je tradičně obdobím zábavy a dobrého jídla – alespoň v Kamenici. Přijďte v neděli 3.3.2019 na Ringhofferovo náměstí!
A na co se můžete těšit?

Od 13:00 si přijdou na své mlsné jazýčky milovníků masopustních pochutin. K tomu bude do tance a k poslechu vyhrávat živá kapela.

Od 13:30 se náměstí se začne pozvolna plnit tradičními i netradičními maškarami. Do maškarního reje se může zapojit každý, kdo má chuť. Fantazii se meze nekladou. Kamenický masopust je prolnutím tradice a aktuálnosti. Dění v reji rozvíří BlackOut Theatre Fire Show.

Ve 13:45 předáci průvodu požádají pana místo-starostu o udělení masopustního práva a vydají se na obchůzku obcí, při které nebude o zábavu nouze.

V závěru obchůzky mezi 3. a 4. hodinou bude na náměstí rituálně „poražena kobyla“. Její vzkříšení se oslaví tancem. Máme smutek a zármutek, že nám ten masopust utek…

 

 

 

1

 

Komentáře nejsou povoleny.