28/5 PILA NAŽIVU – ZMĚNA PROGRAMU

0

UPOZORNĚNÍ: ZMĚNA PROGRAMU.

Ze zdravotních důvodů nemůže vystoupit Jan Fic, místo něj přijede zahrát TEVE. Více informací naleznete v příspěvku níže.

Lístky v předprodeji za menší cenu lze osobně pořídit pouze do středy 25.5. v kanceláři KC. Předpodej online běží až do pátečního poledne.


Skoro každý kameničák asi ví, že prostor u struhařovské pily už dlouhá léta zeje prázdnotou. Ticho u lesa a velký plácek u staré budovy nemá zatím stále žádné využití. Kolikrát jsem jako malý rocker chodil kolem po hrázi a představoval si jak tohle místo bují životem… Lidé, muzika, úsměvy. V kulturním centru ale umíme uskutečnit lecos. A proto se mě i Vám tenhle sen splní.
A to i díky laskavé podpoře současného vlastníka areálu, spol. STAND BY holding s.r.o., kterým velice děkujeme.

Les, louka, přicházející léto a hudba pod širým nebem:

Kulturák naživu se vrací, tentokrát jako open-air festival PILA NAŽIVU!

Umělce s kterými jste se seznámili v našem karanténním online-pořadu minulý rok, letos představíme doopravdy živě v areálu u struhařovské pily.
Představí se nám tak opět potulný básník ČLOVĚK KRVE,
TEVE – muzikálně atmosferický čaroděj,
nebo hravě-poetická písničkářka MARTINA TRCHOVÁ.
Mezi hosty přivítáme i MICHALA SKOŘEPU, rockera a kamenického rodáka.

Zkrátka se můžete těšit na pořádnou kulturní nálož, spoustu lahodivé muziky, krásných zpěvů a pohody. A my se těšíme na Vás.
Na viděnou 28. května!

Lineup:

16:00 – Otevření areálu
16:30 – Člověk krve
17:30 – ZMĚNA: TEVE
19:15 – Martina Trchová
20:30 – Michal Skořepa a Jan Lichtenberg

Vstupné: 300 Kč v předprodeji / 400 Kč na místě

Vstupenky můžete zakoupit zde: https://www.webticket.cz/akce/52295

DĚTI DO 12ti LET MAJÍ VSTUP ZDARMA!!!


KDO SE VÁM TEDY NA PILE PŘEDSTAVÍ?

Martina Trchová

Písničkářka, zpěvačka, kytaristka, autorka osobitých písní, ale také výtvarnice, hudební běženkyně z Prahy, která nalezla svůj nový domov v Brně. Obvykle vystupuje se svou kapelou Martina Trchová & Trio, ale její sólo vystoupení bývá o to syrovější a neléhavější. Vydala již tři alba a za poslední (Holobyt, 2016) získala cenu Anděl. Její tvorba směle překračuje hranice žánrů, od blues, přes indie-pop, folk, jazz. Ve zpěvu se pohybuje mezi křehkostí a razantností či hiphopovou kadencí a v textech umí být drsně sebezpytující, ale i hravá a úsměvná.

Přečtěte si více:

Martina Trchová & Prune | Kulturák naživu záznam ze 7/4

Člověk Krve

Jan, řečený Člověk krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova – kontryhel, verpa, loukotě… – a zase mizí; hrany lesa v ranním oparu. Zůstává nejistota dobového ukotvení i jistota věčnosti: napříč časy i příběhy se naše bolesti i radosti podobají, a je v tom veliký smutek i veliká útěcha.
A je potřeba básníků/tuláků, aby se občas vynořili zpod závoje mlhy – nebo zpoza odchlípnuté tapety v osamělé ložnici – a tuhle všelidskou příbuznost nám konejšivě připomněli.
Člověk je zvon a chůzí zní. Člověk je z krve.

Přečtěte si více:

Člověk krve | Kulturák naživu záznam z 10/5

TEVE

Brněnský hudebník Antonín Koutný představí svůj projekt TEVE. Původně elektroakustické duo, které založil s Veronikou Vlkovou na Favu v Brně. Zpočátku doprovázeni videoprojekcí Vj Koloucha, předskakovali dánským Efterklang, či Kode9, zúčastnili se festivalu Berlin Music Week, a natočili hudbu k filmu Zuzany Dubové: Holoubci. Společně vydali instrumentální EP Kolea a dostali se do finále v soutěži Startér Rádia Wave. Debutové album „Ztracený Boy“ je logickým vyústěním několikaleté tvorby oscilující mezi ambientním minimalismem a popově chytlavou melodičností. TEVE už si u nás zahrál a to v našem karanténním online-pořadu Kulturák naživu jako host hudební skupiny Evolet.
Záznam z jeho společného vystoupení najdete tady

Ukázku z jeho písničkářské tvorby najdete zde:
Elektrické kytary

Nebo se podívejte na jeho klip k syntetizátorovému okouzlujícímu pásmu Island:


 

Michal Skořepa

Kamenický rodák, hudební producent, tvůrce videoklipů, ale hlavně zpěvák, muzikant a textař. Zahrál si Jidáše a Ježíse v Jesus Christ Superstar, účinkoval také v Bídnících, má za sebou tři desky s kapelou Stroy, jednu sólovou. Na konzervatoři vystudoval klavír, měl jazzové moderní trio, odehrál pár koncertů s Pražským Výběrem jako host, občas spolupracuje s Michaelem Kocábem. Jeho současný projekt Pan Lynx kombinuje grunge s klavírem a s českými texty.

Ukázka jeho projektu Pan Lynx:

 

Komentáře nejsou povoleny.