Člověk krve | Kulturák naživu záznam z 10/5

0

Jan Senft neboli Člověk krve byl dalším z interpretů, kteří se rozhodli podpořit Kulturák naživu a zaznít vám v teple vašich domovů skrz náš stream v pondělí 10. května v 19:30.

Každý by občas někdy zmizel z uspěchaného tepu města.
Do provoněných luk a lesů, procházet se ve stinných rozvalinách padlých samot a vdechovat jejich nekonečný klid. Tak také  jeho „čundrácké“ vyprávění zní.
 Ovšem tolik, jako umí být jeho hudba uklidňující, nese s sebou i jistá znepokojivá poselství. Nutkání proč odejít a nahlédnout do sebe, někam zpátky, kam se vám běžně příliš nechce… Člověk krve je svérázný písničkář, jehož „krylovská“ poezie zasáhne vaše skrytá tulácká nutkání. Jeho hudba je průvodcem scenériemi opuštěných míst, kam jít, když chcete být sami.

Koncert si lze ze záznamu pustit na youtube a na facebooku.


Časopisem Headliner byl vybrán jako jeden z 50 nadějí české hudby. Jeho debutové album V Kuchyni vyšlo v roce 2020.

Jakub Čermák o něm napsal:

Jan, řečený Člověk krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova – kontryhel, verpa, loukotě… – a zase mizí; hrany lesa v ranním oparu. Zůstává nejistota dobového ukotvení i jistota věčnosti: napříč časy i příběhy se naše bolesti i radosti podobají, a je v tom veliký smutek i veliká útěcha.
A je potřeba básníků/tuláků, aby se občas vynořili zpod závoje mlhy – nebo zpoza odchlípnuté tapety v osamělé ložnici – a tuhle všelidskou příbuznost nám konejšivě připomněli.
Člověk je zvon a chůzí zní. Člověk je z krve.
 
PODPOŘTE NÁS ZAKOUPENÍM ONLINE VSTUPENKY
A nově také na náš účet: 420577359/0800 s variabilním symbolem 100521 (KDYKOLIV, pod tímto variabilním symbolem pro tuto akci)
Nebo za použití QR kódu pro platbu.
Děkujeme 
Těšíme se na online setkání s vámi a přejeme vám všem pevné zdraví a nervy.
Tým Kulturního centra
 qr_platba_clovek

Komentáře nejsou povoleny.