26/9 Spirituál Kvintet se naposledy vrátí do Kamenice!

0

Spirituál kvintet po 60 letech končí. Nejstarší folková skupina se rozloučí sérií koncertů.
V Kamenickém KD zahrají 26. září!

Skupina Spirituál kvintet, jedna z nejstarších českých folkových skupin, jejíž písničky znají prakticky všichni, ať už z táborových zpěvníků, nebo z nezapomenutelných koncertů, na jaře příštího roku končí.
Po 60ti letech od svého vzniku, téměř 10 000 koncertech a 25 albech, zahraje poslední koncerty a ukončí svoji činnost. Deset závěrečných vystoupení se uskuteční v dubnu 2020 v pražské Lucerně.

Ovšem v našem Kulturním domě to bude už v září – ještě na začátku posledního turné a za rozumnou cenu, na kterou jste u nás zvyklí. 

Členové kapely jsou u nás i v našich prostorách známou tváří a tak jsme vám rozhodně nemohli nezprostředkovat další a bohužel i poslední místní ,,spirituální“ zážitek.


Skupina byla založena na podzim roku 1960 čtyřmi členy Vysokoškolského uměleckého souboru. Bylo to mužské kvarteto, vedle iniciátora Ivo Macha (bas) byli u jeho zrodu Miroslav Keller (tenor), Miloslav Kastelovič (baryton) z Dolného Kubína a Jiří Tichota, kapelník. Původní název byl „Spirituál kvartet“. Kapela mnohokrát obměnila složení a vystřídalo se v ní mnoho osobností jako bratři Nedvědové, Karel Zich,  Irena Budweiserová nebo Olda Ortinský.
Skupina Spirituál kvintet, po roce 1989 zprofesionalizovaná, odehrála tisíce vystoupení a prodala statisíce desek. Koncerty Spirituálu bývaly vyprodané už za komunistického režimu, kdy na nich zněly písně jako Až se k nám právo vrátí nebo Za svou pravdou stát. 
V listopadu roku 1989 zpíval Spirituál kvintet z balkonu pražského Melantrichu, o rok později si, opět na Václavském náměstí, mezi členy skupiny na pódiu zazpívali prezidenti George Bush starší a Václav Havel.

Dnes kapela vystupuje ve složení:
Zdenka Tichotová, Veronika Součková, Jiří Holoubek, Dušan Vančura, Jiří Cerha, Jiří Tichota, Pavel (Pája) Peroutka
Cena vstupenek:
340,-   v předprodeji
390,-   na místě

Začátek koncertu v 19:30

Koupit, či rezervovat lístky si můžete buď online
Na čísle 323672643 nebo 731 045 466
Nebo v kanceláři KC

Těšíme se na vás v kamenickém Kulturním domě! 

 

Komentáře nejsou povoleny.