10/11 Koncert Jablkoň

0

V listopadu pro vás chystáme koncert české alternativní skupiny Jablkoň!

„Jejich hudba je jako vesmír, kde všechno ještě čeká na objevení.“

„Velikost hudebníka se pozná, jestliže i ty nejsložitější věci dovede podat lehce a jednoduše. A to Jablkoň umí. Jsou to kejklíři, hrající klasickou i současnou hudbu dohromady. (Reference z tisku – Itálie)“

I vy je můžete tento podzim objevit! 

 Nalaďte se na zimní a vánoční atmosféru jejich melodií…

V současnosti kapelu tvoří Michal Němec (zpěv, kytara), Martin Carvan (kytara), Johnny Jůdl (baskytara, fagot), Petr Chlouba (bicí, perkuse) a Marie Puttnerová (zpěv).

Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem.“

Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české (pražské) skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu.

Skupina vznikla před více než třiceti lety a její začátky jsou spojeny především spoluprací s Jazzovou sekcí. Díky své „nezařaditelnosti“ se stejně samozřejmě pohybovala v oblasti folku, rocku, ale i jazzu a později také vážné hudby. Koncem osmdesátých let Jablkoň navázala pravidelnou spolupráci s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným (Jablkoň & Svěcený) a následně i s Českým symfonickým orchestrem (FISYO) v projektu Symphonic Jablkoň. V té době také využila otevření hranic a začala velmi intenzivně koncertovat v zahraničí (Evropa, Severní Amerika, Afrika).

VSTUPENKY ZDE

Vstupné 320 / 290 Kč.

Komentáře nejsou povoleny.