20/10 & 21/10 Vylidněno: Promítej i ty

0
Pro velký úspěch předchozího promítání jsme se rozhodli pro vás projekt „Člověka v Tísni – Promítej i ty“ uvádět každých 14 dní a nabídnout možnost shlédnout unikátní dokumenty 2x.
Tedy i těm, kdo nemůžou přijít v noci.

Nabízíme tedy dva termíny pro jeden film – v úterý 19.30 a ve středu v 9.30.

Budeme se na vás těšit.
Následujícím snímkem bude:

Vylidněno

O filmu:
Vlastníci nemovitostí beze jména. Nemovitosti bez nájemníků. Města bez obyvatel. Proč se atraktivní města stávají jen kulisami, kde už běžní lidé nemohou žít?
Zvláštní zpravodajka OSN pro dostupné bydlení Leilani Farha cestuje po celém světě. Toronto, Barcelona, Londýn, New York – všude se opakuje stejná situace. Raketově rostou ceny nájmů, ale nikoli příjmy. Centra měst se vylidňují, jak lidé ze střední třídy nestačí čelit neblahému vývoji stále se zvyšujících cen. Jenže jejich někdejší byty zejí prázdnotou. Finanční skupiny zjistily, že v nemovitostech lze výhodně ukládat kapitál. A radnice jen obtížně hledají způsob, jak tento celosvětový trend zvrátit.
Zasvěcený komentář dodávají světově uznávané osobnosti: socioložka Saskia Sassen, nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stiglitz i spisovatel skrývající se před mafií Roberto Saviano.

Režie: Fredrik Gertten
Země původu: Kanada, Švédsko
Rok výroby: 2019
Stopáž: 92 min.

Vstup zdarma

Začátek promítání je v 19:30

Komentáře nejsou povoleny.