Jakub König I Kulturák naživu záznam z 12/4

0

 

kulturak_nazivu_logoSkrývá se za tajemnou maskou zpívajícího kuchaře, jeho projekty jsou ověnčeny Anděly. On sám stál, zpíval a hrál obklopený našimi oblíbenými popelnicemi.

Sledujete originální koncert Jakuba Königa, českého blogera, autora komiksů, textaře a písničkáře.

 

 

3

ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM

V roce 2016 Jakub König založil mnohočlennou kapelu Zvíře jménem Podzim, se kterou v roce 2017 vydal eponymní desku, kterou doprovází stejnojmenná kniha a výstava tisků.

21. září 2019, v den vernisáže retrospektivní zvířecí výstavy v Kutnohorském GASKu, vyšlo druhé album Září. Hned po vydání sklidilo nadšené ohlasy u kritiky i posluchačů.

Podzimní koncerty, tentokrát rozkročené od Drážďan po Bratislavu, byly z velké části vyprodané.

Září se umístilo na předních místech v několika anketách a získalo nominaci na cenu Apollo. Na cenu Anděl 2019 bylo nominováno hned ve třech kategoriích – Elektronika a alternativa, Objev roku a Skupina roku. A dva Anděly nakonec i dostalo.
Poslechněte si s námi geniálně mrazivou píseň „Černou“ (2017), která zazněla v úspěšném filmu „Úsměvy smutných mužů“ (2018) natočeném Danem Svátkem podle knihy Josefa Formánka.

 

 

CO O SOBĚ NAPSAL KITTCHEN

„Narodil jsem se během dlouhý zimy. Některý města hořely ještě roky. A v roce 2011 vznikla v kuchyni deska MENU. Krátce poté se přidal bubeník a producent Tomáš Neuwerth, se kterým vznikla alba RADIO a KONTAKT. 1. máje 2021 vyjde čtvrtá řadová deska, nazvaná PULS.

Kittchen jsem já a Kittchen je i kapela, kterou tvoří Tomáš Neuwerth na bicí a Aid Kid na kytaru, basu a elektroniku.“

Během své sólové dráhy jako Kittchen vydal Jakub König již tři alba, která se setkala především s oceněním z řad kritiků. Od roku 1994 je také frontmanem skupiny Obří broskev, se kterou vydal tři alba.

Podívejte se na rozhovor s Martinem Veselovským na DVTV, který vám přiblíží osobu i tvorbu Kittchen…

 

Nemusíte být zrovna v kuchyni, abyste se naladili na hudbu a energii Jakuba Königa, kterou jsme na vás vypustili v pondělí 12. dubna v tradiční čas 19:30 u nás na Facebooku a zde v příspěvku.

Prosíme o vaši pozornost a možnost zakoupení dobrovolného vstupného online. Budeme moc rádi když nám a umělci přispějete. Děkujeme!

Podpořte nás!

a neváhejte si koupit DOBROVOLNOU VSTUPENKU (až do 18.4)
—> online  <—

Nově můžete také přispět přímo na náš účet 420577359/0800
s variabilním symbolem 120421
(kdykoliv, variabilní symbol je platný pro tuto akci).

qr_platba_konig
Těšíme se na online setkání s vámi a přejeme vám všem rozkvetlá jarní srdce.
Tým Kulturního centra

2

Komentáře nejsou povoleny.