11/2 Masopust

0

V KAMENICI PORAZÍ NA NÁMĚSTÍ KOBYLU!

Kulturní centrum Kamenice s Lesní MŠ a ZŠ Devětsil  zvou na neděli 11.2. všechny obyvatele Kamenice a přespolní na masopustní obchůzku doprovázenou prodejem pochutin. Masopustní veselí podpoří živá kapela a kameničtí ochotníci ze spolku Tyl.

Masopust držíme, nic se nevadíme! Masopust je tradičně obdobím zábavy a dobrého jídla – alespoň v Kamenici. Přijďte v neděli 11.2. na Ringhofferovo náměstí! A na co se můžete těšit?

Od 13:00 si přijdou na své mlsné jazýčky milovníků masopustních pochutin. K tomu bude do tance a k poslechu vyhrávat živá kapela.

Od 13:30 se náměstí se začne pozvolna plnit tradičními i netradičními maškarami. Do maškarního reje se může zapojit každý, kdo má chuť. Fantazii se meze nekladou. Kamenický masopust je prolnutím tradice a aktuálnosti.

Ve 14:00 předáci průvodu požádají pana starostu o udělení masopustního práva a vydají se na obchůzku obcí. Díky harcovníkům z Obnoveného Ochotnického spolku Tyl nebude o zábavu nouze. V závěru obchůzky bude na náměstí rituálně „poražena kobyla“. Její vzkříšení se oslaví tancem. Máme smutek a zármutek, že nám ten masopust utek…

masopust_2017_A4

Komentáře nejsou povoleny.