Jan Fic | Kulturák naživu záznam z 9/3

0

Kulturák Naživu?logogskccrnnazivu

Náš sál ožil! Nikde ani diváčka, ale v Kulturním domě se zase rozezněla hudba. Dnešní doba nenahrává tomu, abychom mohli společně nacházet nové zážitky, ale jedno se jí musí přiznat: je to čas pro to zkoušet nové cesty a způsoby života. I u nás v sále se čas zastavil a pohled na to, jak se proměňuje v distribuční centrum na biopopelnice pro obec, byl pro mne jako kulturního pracovníka, nedočkavě čekajícího, na další úžasnou zkušenost z koncertů a divadel poměrně skličující. Naštěstí i my jsme si přišli na své novinky v oboru. Do nového roku připravujeme mnoho změn a spustili jsme i projekt KULTURÁK NAŽIVU, ve kterém vám představujeme z pohodlí vašich domovů méně známé interprety a interpretky. A tak i v těchto nepříznivých časech můžete vstoupit do našeho sálu alespoň virtuálně a užít si internetovou kulturu zase trochu jinak.

 

A takovým dalším live-streamem bylo vystoupení brněnského umělce Jana Fice.

Kytarista, písničkář a také kytarář, který si vybudoval svou osobitou řemeslnou značku Redbird Instruments, přijel do Kulturáku odehrát svoje sdělení 9. března. Jan fic KytarářElegantní intenzita a jakoby industriální surovost dílenských strojů, která sálá z jeho hudby, je i svědectvím náročnosti posledního roku. Intenzivní sdělení jeho textů o protloukání se životem, nebo společenském napětí očima měšťáckého poety je moderní blues, spoutaný v řetězech doby.

ficProcítěná stížnost těžkých bluesových kytar je “opracovávána” továrním rytmem, který zná každý z dnů, kdy prostě je třeba zatnout zuby a jít dál. A výsledná podání obrazů, která z jeho hudby sálají, taková jsou. Zamyšlené výhledy přes opuštěné haly, nebo šumějící stroje, co zpívají uklidňující píseň odvedené práce, vznáší obvinění světu, ale i nabízí industriální poezii jako oporu do modrých nálad.

A nejen proto byl tento koncert výjimečný. Naše první skutečně živé vysílání bylo i první příležitost, při které jsme Vám nabídli možnost pořídit dobrovolné vstupné online a podpořit tak naše hosty i směřování KD.

Jak se vám líbil koncert? Děkujeme všem fanouškům, kteří koncert sledovali, komentovali a pomohli nám vytvořit z tohoto večera nezapomenutelný zážitek.


Také děkujeme všem, kteří akci podpořili zakoupením dobrovolného vstupného. Na vaše žádosti jsme se rozhodli prodloužit možnost přispět až do neděle 14. 3.


Dobrovolnou vstupenku lze zakoupit zde:
https://www.webticket.cz/akce/45410


Děkujeme a těšíme se na viděnou na další podobné akci!!!

fic plakát nový

 

 

Komentáře nejsou povoleny.

Kompletní program, promo akce, soutěže, novinky
a zajímavosti z Kulturního centra Kamenice.

Mějte ten nejlepší přehled přímo v emailu,
s naším newsletterem Vám nic neunikne!

You have successfully subscribed to the newsletter

Špatně vyplněný e-mail, zkuste to znovu.

Souhlasím se zasíláním newsletteru KC Kamenice. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat a zasílání zrušit přímo v newsletteru. Kompletní pravidla GDPR na kckamenice.cz.